Giełdy w USA mocno w górę po zawieszeniu broni Izraela z Iranem

Wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się mocnymi wzrostami głównych indeksów, a ceny ropy zanotowały silne spadki. Inwestorzy pozytywnie odebrali zawieszenie broni między Izraelem i Iranem, chociaż wciąż nie brakuje obaw o trwałość tego porozumienia.

Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł o 1,19 proc. i wyniósł 43.089,02 pkt.

S&P 500 na koniec dnia zyskał 1,11 proc. i wyniósł 6.092,18 pkt.

Nasdaq Composite zwyżkował o 1,43 proc. do 19.912,53 pkt.

Indeks spółek o średniej kapitalizacji Russell 2000 rośnie o 1,34 proc. do 2.161,21 pkt.

Indeks VIX spada o 11,85 proc., do 17,48 pkt.

Inwestorzy śledzą dynamiczną sytuację wokół konfliktu zbrojnego Izraela z Iranem.

Zawieszenie broni między Iranem i Izraelem się utrzymuje, a prezydent Trump jest z tego zadowolony - powiedziała we wtorek rzeczniczka Departamentu Stanu Tammy Bruce.

Bruce dodała, że choć jeszcze we wtorek rano dochodziło do wymiany ognia między Izraelem i Iranem, to potem walki ustały.

“Myślę, że gdy przyjrzymy się dokładnie temu, jak wyglądał ten dzień, to zauważymy, że miały miejsce pewne działania, które ustały, zawieszenie broni weszło w życie, a prezydent jest zadowolony“ - powiedziała.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Zaleją nas chińskie auta? Unia nie zatrzyma tej ekspansji w motoryzacji

Chiny są zbyt wielkim graczem, by można było zastopować ich motoryzacyjną ekspansję w Europie - powiedział Tomasz Bęben, prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM). Wskazał jednak, że UE może ograniczyć uzależnienie od Kraju Środka i zadbać o uczciwą konkurencję.

Ile wyniesie wzrost PKB w 2026 roku? Prognoza PKO BP

Wzrost PKB w 2026 r. wyniesie 3,5 proc., a w 2027 r. spowolni do 2,8 proc. ze względu na spadek inwestycji po zakończeniu Krajowego Planu Obudowy - prognozują ekonomiści banku PKO BP.

Saługa: Naszą ambicją jest, żeby przemysł nadal był na Śląsku

Marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa stwierdził, że śląski przemysł musi dostosować się do pędzącego świata.

Huta Częstochowa zakończyła remonty i uruchomiła już produkcję zbrojeniową

Huta Częstochowa zakończyła prowadzone od maja tzw. remonty średnie stalowni oraz walcowni i przywraca pełną produkcję - poinformował  prezes huty Adrian Sienicki. Zaznaczył, że huta uruchomiła już produkcję zbrojeniową.