Górnictwo: FRG pomaga i tworzy warunki do walki z traumą po stracie męża-górnika

1698744318 warsztaty frg

fot: FRG

Zajęcia w Zakopanem kontynuowały i zagłębiały tematy rozpoczęte podczas marcowego warsztatu tak, aby uzyskać jak najlepsze i najtrwalsze efekty w zakresie psychologicznej pomocy wdowom górniczym

fot: FRG

Fundacja Rodzin Górniczych zorganizowała kolejne warsztaty dla wdów górniczych. Tym razem odbyły się w Zakopanem. Ich tematem przewodnim były Wartościowe cele - spokój i stabilizacja. Była to kontynuacja zajęć, które odbyły się w marcu br.

W ramach realizacji zadań statutowych Fundacja pomaga wdowom w pokonaniu stresu, traumy i żalu po stracie męża w wypadku górniczym. W marcu FRG zaprosiła wdowy górnicze do udziału w warsztatach pn. Mój dobrostan w obliczu codziennych wyzwań. Budowanie świadomości znaczenia dobrostanu i potrzeby prewencji zdrowia psychicznego w kontekście codziennych wyzwań. Ich pozytywny efekt sprawił, że postanowiono jeszcze raz podjąć się realizacji podobnego przedsięwzięcia. Tym razem zostało ono wsparte finansowo przez Fundację JSW.

Zajęcie w Zakopanem kontynuowały i zagłębiały tematy rozpoczęte podczas marcowego warsztatu tak, aby uzyskać jak najlepsze i najtrwalsze efekty w zakresie psychologicznej pomocy wdowom górniczym. Uczestniczki warsztatów miały okazję do nawiązania wzajemnych relacji, wymiany doświadczeń oraz relaksu i odpoczynku od codziennych obowiązków w pięknych przyrodniczo i bogatych kulturowo Tatrach. Zajęcia na warsztatach prowadzili m.in. pracownicy Departamentu Wsparcia HR z Polskiej Grupy Górniczej z jego dyrektorem Andrzejem Sączkiem, który jest także członkiem Rady FRG.

Fundacja Rodzin Górniczych, jako organizacja non-profit, wykonuje trudne zadania społeczne polegające na niesieniu pomocy osobom dotkniętym tragediami górniczymi, jak również zmagającymi się z problemami wykluczenia społecznego, niepełnosprawnościami, przewlekłymi chorobami, samotnością w starszym wieku. Zapewnia swoim podopiecznym pomoc materialną na bieżące wydatki, leki, rehabilitacje, sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, jak również kształcenie dzieci i młodzieży. Więcej informacji o Fundacji znajdą Państwo na stronie FRG.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Pod tym względem Polska wypada lepiej niż Czechy, Węgry i Niemcy

Polska ma niski wskaźnik inwestycji brutto do PKB, ale pod względem inwestycji netto wypada bardzo dobrze - ocenił BNP Paribas. Z jego analizy wynika, że po uwzględnieniu amortyzacji Polska wypada lepiej niż inne państwa regionu, np. Czechy, Węgry i Niemcy.

Katowice Airport i Politechnika Krakowska łączą siły. W Pyrzowicach przetestują technologie LiDAR

Politechnika Krakowska rozpoczyna współpracę naukową i dydaktyczną z Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice. Partnerstwo ma wesprzeć rozwój, bezpieczeństwo i niezawodność infrastruktury lotniska w Pyrzowicach. Studenci uczelni zyskają natomiast możliwość odbywania praktyk i staży w jednym z najważniejszych portów lotniczych w Polsce.

Spółdzielnia energetyczna Węglokoksu stawia na rozwój

Spółdzielnia Energetyczna Węglokoks Energia SE 1 wkracza w kolejny etap rozwoju, konsekwentnie zwiększając skalę wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz rozszerzając grono odbiorców korzystających z zielonej energii produkowanej lokalnie.

Sklep PGG z nową funkcją. Odstąpienie od umowy online bez dodatkowych formalności

Polska Grupa Górnicza wprowadziła nowe rozwiązanie w swoim sklepie internetowym. Klienci mogą teraz odstąpić od umowy bezpośrednio z poziomu Profilu Klienta, bez konieczności wypełniania dodatkowych formularzy i wysyłania pism.