Firma „Perbo-Projekt” z Krakowa wygrała przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej stadionu miejskiego w Tychach. O jego rozstrzygnięciu portal nettg.pl dowiedział się od prezydenta Tychów Andrzeja Dziuby.
Przetarg został co prawda rozstrzygnięty wcześniej, jednak jeden z oferentów, Gliwickie Biuro Projektów Budownictwa Przemysłowego „ProjPrzem” SA, złożył protest, który Urząd Miasta w Tychach oddalił. Składający protest nie podjął dalszych działań prawnych i tym samym wynik przetargu uprawomocnił się.
Wartość zawartej umowy wynosi 1 770 000 zł., zaś termin wykonania dokumentacji wynosi 6 miesięcy od daty zawarcia porozumienia.
Projektowany stadion musi spełniać wymogi PZPN, UEFA i FIFA w zakresie rozgrywek piłkarskich i umożliwić mecze ekstraklasy oraz organizację innych imprez niż sportowe z wykorzystaniem płyty boiska. Celem inwestycji jest bowiem nie tylko spełnianie wymogów sportowych, ale także poprawa jakości przestrzeni miejskiej. - Nowoczesny stadion, który będzie służył wszystkim mieszkańcom miasta to na pewno nasze marzenie - zapewnia nas prezydent Dziuba, który w przeszłości był prezesem górniczego klubu, GKS Tychy. Do tej pory, w wolnych chwilach, prezydent często gra w piłkę nożną, realizując swoje pasje sportowe.