Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.60 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.55 PLN (-3.07%)

ORLEN S.A.

126.94 PLN (-0.36%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (-1.01%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.80 PLN (-1.63%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.87%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 773.16 USD (+0.56%)

Srebro

77.85 USD (+1.08%)

Ropa naftowa

98.32 USD (-0.98%)

Gaz ziemny

2.69 USD (-0.07%)

Miedź

6.03 USD (+0.21%)

Węgiel kamienny

104.15 USD (+4.25%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.60 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.55 PLN (-3.07%)

ORLEN S.A.

126.94 PLN (-0.36%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (-1.01%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.80 PLN (-1.63%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.87%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 773.16 USD (+0.56%)

Srebro

77.85 USD (+1.08%)

Ropa naftowa

98.32 USD (-0.98%)

Gaz ziemny

2.69 USD (-0.07%)

Miedź

6.03 USD (+0.21%)

Węgiel kamienny

104.15 USD (+4.25%)

Dr Wojciech Kamieniecki od kwietnia pełnił obowiązki dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

1564565692 kamieniecki wojciech ncbr gov pl

fot: ncbr.gov.pl

Wojciech Kamieniecki jest absolwentem Wydziału Automatyki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Szczecińskim na kierunku Ekonomia i Zarządzanie

fot: ncbr.gov.pl

Dr inż. Wojciech Kamieniecki we wtorek, 30 lipca, został powołany przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego na stanowisko dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Zgodnie z ustawą o NCBR nowy dyrektor wybrany został w drodze konkursu. Kadencja dyrektora trwa 4 lata.

Wojciech Kamieniecki od 16 kwietnia 2019 r. pełnił obowiązki dyrektora NCBR. Wcześniej zasiadał w radzie tej instytucji wśród członków reprezentujących środowiska społeczno-gospodarcze i finansowe.

- Dr Wojciech Kamieniecki będzie pełnił funkcję dyrektora NCBR w wyjątkowym okresie: zamknięcia obecnej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej i wypracowania nowych europejskich mechanizmów finansowania prac badawczo-rozwojowych. To duże wyzwanie, ale też szansa, aby pod kierownictwem nowego dyrektora, NCBR jako kluczowy podmiot łączący naukę i biznes, aktywnie wpływał na kształtowanie polityki innowacyjnej nie tylko Polski, ale też Europy w kolejnych latach - powiedział Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego. 

Wybór Wojciecha Kamienieckiego pozwoli także na kontynuację obecnego kierunku w rozwoju Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, które w II kwartale 2019 roku osiągnęło ponad 100 proc. realizacji celów w zakresie kontraktacji i certyfikacji środków w programach operacyjnych Inteligentny Rozwój oraz Wiedza, Edukacja, Rozwój. W I półroczu bieżącego roku NCBR zawarło blisko 600 umów o dofinansowanie, których wartość przekroczyła 2,4 mld zł.

- Nominacja to dla mnie zaszczyt i jednocześnie wielkie zobowiązanie. Centrum przez lata swojego funkcjonowania dobrze wpisało się w krajobraz rozwoju polskiej nauki i gospodarki. Dzięki środkom otrzymanym z NCBR powstało wiele innowacyjnych rozwiązań i produktów. - skomentował powołanie dr inż. Wojciech Kamieniecki. 

- Dziś stoimy przed kolejnymi wzywaniami. Niezwykle dynamiczny rozwój technologii, rosnąca konkurencja międzynarodowa, to rzeczywistość w której przyszło nam funkcjonować. NCBR ma możliwości i odpowiednie zaplecze, by skutecznie kreować kierunki prac prowadzących naukę i gospodarkę w sferę nowoczesności. Jestem pewny, że taki cel uda się nam realizować przez kolejne lata dzięki współpracy biznesu, nauki i administracji publicznej - dodał nowy szef NCBR. 

Wojciech Kamieniecki jest absolwentem Wydziału Automatyki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Szczecińskim na kierunku Ekonomia i Zarządzanie. W latach 2016-2018 był dyrektorem NASK państwowego instytutu badawczego nadzorowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji. W 2017 r. otrzymał stopień doktora w dziedzinie nauk ekonomicznych. Jest autorem publikacji naukowych m.in. na temat strategii rozwoju i zarządzania przedsiębiorstwami.

Największym mechanizmem wsparcia dla działających na terenie Polski innowatorów ponownie będzie, realizowany przez Centrum, program Szybka Ścieżka. Całkowity budżet wszystkich konkursów realizowanych w ramach tego przedsięwzięcia to 2,73 mld zł. NCBR rozważa także uruchomienie dodatkowego konkursu w formule Szybkiej Ścieżki, który pozwoli na zwiększenie wsparcia dla przedsiębiorców realizujących swoje projekty na terenie województwa mazowieckiego.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Domański: Tempo wzrostu produkcji przemysłowej najwyższe od czterech lat

Polska gospodarka przyspiesza mimo rosnących globalnych napięć i wahań cen ropy - ocenił we wtorek minister finansów i gospodarki Andrzej Domański. Jak wskazał, produkcja przemysłowa w marcu wzrosła o 9,4 proc. rok do roku, co jest najwyższym tempem od czterech lat.

CBA w resorcie klimatu zabezpiecza dokumenty dotyczące programu Czyste Powietrze

Centralne Biuro Antykorupcyjne we wtorek zabezpiecza dokumenty dotyczące programu "Czyste Powietrze"; śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Europejska - przekazał Jacek Dobrzyński. Funkcjonariusze byli m.in. w siedzibie resortu klimatu, co potwierdził rzecznik tego ministerstwa.

Majówka 2026: TOP miejsca i atrakcje na wypoczynek

Majówka to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w roku – czas, gdy wiele osób decyduje się na krótki wyjazd, odpoczynek od codziennych obowiązków i zmianę otoczenia.

ZUS przeliczył 219 tys. emerytur i rent czerwcowych. Śląskie z rekordami

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył ponowne ustalanie wysokości emerytur czerwcowych. Zgodnie z przepisami dotyczyło to świadczeń przyznanych lub przeliczonych w czerwcu w latach 2009–2019 oraz powiązanych z nimi rent rodzinnych. W województwie śląskim było najwięcej świadczeń do przeliczenia, bo 28,8 tys. Tutaj też średnia podwyżka okazała się wyższa od średniej krajowej.