Chorzów: Honeywell zatrudni ponad sto osób w fabryce

fot: Maciej Dorosiński

Chorzowska fabryka Honeywell będzie wytwarzać urządzenia do automatyzacji magazynów i centrów dystrybucji firm logistycznych

fot: Maciej Dorosiński

Ponad sto osób zatrudni w fabryce w Chorzowie międzynarodowa firma technologiczna Honeywell. W uruchamianym w kwietniu br. zakładzie będą powstawać urządzenia do automatyzacji magazynów, wykorzystywane przez firmy logistyczne w centrach dystrybucji.

- Zakład będzie produkował jedne z naszych najbardziej zaawansowanych i innowacyjnych urządzeń do automatyzacji logistyki. Będzie ściśle współpracował z naszym biurem w Katowicach, które zapewni wsparcie techniczne i funkcjonalne - poinformował w środę, 3 marca, dyrektor katowickiego biura Honeywell Szymon Pudlik, cytowany w komunikacie prasowym inwestora.

Chorzowska fabryka o powierzchni 27 tys. m kw. to drugie duże przedsięwzięcie firmy Honeywell na Śląsku. Od 2019 r. w Katowicach działa Centrum Obsługi Klienta Honeywell na Europę, zatrudniające obecnie 300 pracowników, zajmujących się obsługą klientów oraz udzielaniem wsparcia technicznego i administracyjnego.

Inwestycja w Chorzowie to element rozwoju działalności Honeywell w obszarze automatyzacji magazynów poza macierzystą Ameryką Północną.

Jak podała firma, zakład umożliwi rozbudowę lokalnego łańcucha produkcji i dostaw firmy, dzięki czemu klienci Honeywell z branży logistycznej w Europie i Ameryce Północnej będą mogli szybciej rozwijać swoją działalność biznesową na terenie Europy.

Chorzowska fabryka Honeywell będzie wytwarzać urządzenia do automatyzacji magazynów i centrów dystrybucji firm logistycznych, w tym taśmociągi, systemy sortowania, paletyzatory i roboty, zautomatyzowane systemy magazynowania i wyszukiwania, a także systemy podnoszenia kierowane dźwiękiem lub światłem. Pracę znajdą m.in. specjaliści w zakresie łańcucha produkcyjnego, operacji, zarządzania materiałami, łańcucha dostaw, a także menedżerowie produkcji, inżynierowie, kontrolerzy jakości i pracownicy magazynu.

Honeywell działa w Polsce i innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej od początku lat 90. ub. wieku. Obecnie zatrudnia w regionie ponad 8 tys. pracowników. Specjalizuje się m.in. w systemach sterowania budynkami, kontroli środowiska, bezpieczeństwa, systemach przeciwpożarowych, a także np. w technologiach dla platform wojskowych, systemach mechanicznych i kabinowych dla lotnictwa czy innowacyjnych technologiach petrochemicznych. 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Kolejny wiadukt w Katowicach do remontu. Miasto ogłosiło przetarg

Samorządowa spółka Katowickie Inwestycje zamawia remont wiaduktu drogowo-tramwajowego w ciągu ul. 1 Maja nad Aleją Murckowską, czyli drogą krajową nr 86. Miejski remont ma być skoordynowany z inwestycją PKP Polskich Linii Kolejowych dot. równoległego wiaduktu kolejowego nad DK86.

20 nowych tramwajów do końca sierpnia na śląskich torach

Tramwaje Śląskie dostały 136 mln złotych z KPO. Pozwoli to na zakup 20 nowoczesnych wagonów. 

Niebezpieczne manewry na S1. Co skłania kierowców do zawracania przed tunelami?

Obejście Węgierskiej Górki na drodze ekspresowej S1 to jedna z najbardziej malowniczych tras w Polsce. Są tam imponujące estakady, mosty i tunele. I właśnie przed tunelami na tej trasie część kierowców „głupieje” – zawraca i jedzie pod prąd. Dlaczego tak się zachowują? - Znamy prawdopodobną przyczynę – informują w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

20. Marsz Autonomii z poparciem dla języka śląskiego

W sobotę, 11 lipca, jubileuszowy Marsz Autonomii przejdzie ulicami Katowic.