Bumech chce zebrać 31 mln zł
fot: ARC
„Bumech” będzie na GPW trzecią po „Famurze” i „Kopeksie” polską spółką z branży górniczej
fot: ARC
Jak podaje \"Puls Biznesu\", w transzy inwestorów instytucjonalnych oferuje 1,5 mln, a w otwartej 0,5 mln papierów. Ich przedział cenowy wynosi 13,6-16,3 zł. Przy założeniu, że cena emisyjna osiągnie maksymalny poziom, Bumech z emisji może pozyskać nawet 31,05 mln zł netto.
Zapisy na akcje potrwają od 11 do 15 grudnia. Pozyskane pieniądze pójdą m.in. na rozbudowę zaplecza produkcyjno-remontowego. Prognoza spółki na bieżący rok przewiduje 6,03 mln zł zysku netto i 30,38 mln zł przychodów - czytamy w \"Pulsie Biznesu\".