Branżowe wystawy w Expo Silesia

Targi expo silesia

fot: Expo-Silesia

W centrum wystawienniczym Expo Silesia w Sosnowcu trwają cztery imprezy targowe

fot: Expo-Silesia

Prototyp wyczynowego roweru, pistoletu maszynowego, czy odkurzacza można zobaczyć w centrum wystawienniczym Expo Silesia. W trwających właśnie targach bierze udział ponad 250 wystawców.

W centrum wystawienniczym Expo Silesia w Sosnowcu trwają cztery imprezy targowe: Targi Przemysłu Tworzyw Sztucznych i Gumy RubPlast EXPO, Międzynarodowe Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów WIRTOTECHNOLOGIA i Targi Używanych Maszyn i Urządzeń TUM oraz Targi Hydrauliki, Automatyki i Pneumatyki HAPexpo, zgromadziły w hali Expo Silesia. Na targi przyjechało ponad 250 wystawców z Europy, m.in. z Wielkiej Brytanii, Szwecji, Polski, Niemiec, Włoch czy Finlandii. Wśród nowości prezentowanych na targach można zobaczyć kilkadziesiąt gotowych prototypów takich jak wyczynowego roweru, pistoletu maszynowego, odkurzacza i całej gamy sprzętu AGD, sportowego czy narzędzi.

- Prototyp roweru wyczynowego, który prezentujemy na naszym stoisku znajdzie się najprawdopodobniej w produkcji w przyszłym roku. Praca nad prototypem trwała około tygodnia i polegała na przygotowaniu ramy oraz szesnasto-biegowego napędu – mówi Piotr Jankowski z firmy e-Prototypy.

W hali Expo Silesia prezentuje się kilkadziesiąt firm oferujących specjalistyczne oprogramowanie CAD-owskie.

Na Targach Przemysłu Tworzyw Sztucznych i Gumy RubPlast EXPO prezentowane są m.in. maszyny i urządzenia dla przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.

- Na naszym stoisku prezentowana jest wyjątkowa wtryskarka o bardzo małych rozmiarach. Na sosnowieckich targach można ją zobaczyć po raz pierwszy w Polsce – podkreśla Elżbieta Dobies z firmy Wadim Plast.

Targi Używanych Maszyn i Urządzeń, to pierwsza tego typu wystawa w naszym kraju.

- Oferujemy serwisowane używane maszyny, które w większości pochodzą z Niemiec. Nasi odbiorcy są rozsiani po całym świecie – mówi Ireneusz Małachowski z firmy Klaus Rosenboom Werkzeugmaschinen – Handel. – Bywam na wielu targach i muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony zarówno kontaktami biznesowymi, jakie nawiązałem na tej wystawie, jak i całym obiektem. Expo Silesia, to naprawdę centrum wystawiennicze na europejskim poziomie. Świetne dojazdy, duża ilość miejsc parkingowych oraz hala, która jest wyposażona we wszystkie media potrzebne wystawcom.

Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszy się również salon robotyki, który towarzyszy Targom Hydrauliki, Automatyki i Pneumatyki HAPexpo.

- Salon Robotyki jest doskonałą okazją do przyjrzenia się współczesnym rozwiązaniom z zakresu robotyki i automatyki przemysłowej. Jak ważne są to dziedziny techniki dla współczesnej działalności gospodarczej w obszarze produkcji nie trzeba chyba nikogo przekonywać. – podkreśla Dariusz Szymański, rektor Wyższej Szkoły Mechatroniki, której stoisko również jest obecne na targach.

Cztery branżowe wystawy zakończą się w piątek – 20 listopada.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.