Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.60 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.55 PLN (-3.07%)

ORLEN S.A.

126.94 PLN (-0.36%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (-1.01%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.80 PLN (-1.63%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.87%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 730.04 USD (-2.45%)

Srebro

76.59 USD (-4.31%)

Ropa naftowa

99.65 USD (+5.42%)

Gaz ziemny

2.71 USD (+1.61%)

Miedź

6.01 USD (-0.54%)

Węgiel kamienny

101.70 USD (-1.12%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.60 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.55 PLN (-3.07%)

ORLEN S.A.

126.94 PLN (-0.36%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (-1.01%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.80 PLN (-1.63%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.87%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 730.04 USD (-2.45%)

Srebro

76.59 USD (-4.31%)

Ropa naftowa

99.65 USD (+5.42%)

Gaz ziemny

2.71 USD (+1.61%)

Miedź

6.01 USD (-0.54%)

Węgiel kamienny

101.70 USD (-1.12%)

Bielsko-Biała rozbuduje drogę do kolei linowej na Szyndzielnię

fot: Tomasz Rzeczycki

Zapasy węgla na zimę trzeba na Szyndzielni zgromadzić już pod koniec kalendarzowego lata

fot: Tomasz Rzeczycki

Końcowy odcinek drogi do dolnej stacji kolei linowej na Szyndzielnię zamierza rozbudować komunalny Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej. Samorząd otrzymał na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 8 mln zł - podał magistrat.

Emilia Klejmont z wydziału prasowego bielskiego urzędu miejskiego zakomunikowała, że planowana na lata 2021-2023 inwestycja obejmuje przede wszystkim odcinek al. Armii Krajowej o długości ponad 1 km.

- Zostanie rozbudowana pętla autobusowa oraz zatoki z wiatami przystankowymi. Powstanie ciąg pieszo-jezdny o charakterze deptaka z zatokami dla pieszych i rowerzystów, miejsce zbiórki wycieczek, miejsca postojowe dla niepełnosprawnych, stacja napraw i mycia rowerów. (...) Piesi i rowerzyści będą mogli komfortowo i bezpiecznie dotrzeć do dolnej stacji kolei. Inwestycja obejmuje też rozbudowę fragmentu ul. Skalnej - podała.

Odcinek, który zostanie rozbudowany, przebiega w rejonie kompleksu leśnego Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego. Ma charakter rekreacyjno-turystyczny. Będą obowiązywały tam ograniczenia w ruchu samochodów. Odcinek będzie dostępny jedynie dla miejskiej komunikacji autobusowej, mieszkańców i ich gości, a także upoważnionych służb.

Projekt inwestycji uzyskał dofinansowanie w wysokości 8 mln zł z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 - podała Klejmont.

Gondolowa kolej linowa na Szyndzielnię jest jedną z głównych atrakcji turystycznych Bielska-Białej. Powstała w 1953 r., ale została gruntownie zmodernizowana. Według szacunków skorzystało z niej kilkanaście milionów turystów.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Domański: Tempo wzrostu produkcji przemysłowej najwyższe od czterech lat

Polska gospodarka przyspiesza mimo rosnących globalnych napięć i wahań cen ropy - ocenił we wtorek minister finansów i gospodarki Andrzej Domański. Jak wskazał, produkcja przemysłowa w marcu wzrosła o 9,4 proc. rok do roku, co jest najwyższym tempem od czterech lat.

CBA w resorcie klimatu zabezpiecza dokumenty dotyczące programu Czyste Powietrze

Centralne Biuro Antykorupcyjne we wtorek zabezpiecza dokumenty dotyczące programu "Czyste Powietrze"; śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Europejska - przekazał Jacek Dobrzyński. Funkcjonariusze byli m.in. w siedzibie resortu klimatu, co potwierdził rzecznik tego ministerstwa.

Majówka 2026: TOP miejsca i atrakcje na wypoczynek

Majówka to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w roku – czas, gdy wiele osób decyduje się na krótki wyjazd, odpoczynek od codziennych obowiązków i zmianę otoczenia.

ZUS przeliczył 219 tys. emerytur i rent czerwcowych. Śląskie z rekordami

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył ponowne ustalanie wysokości emerytur czerwcowych. Zgodnie z przepisami dotyczyło to świadczeń przyznanych lub przeliczonych w czerwcu w latach 2009–2019 oraz powiązanych z nimi rent rodzinnych. W województwie śląskim było najwięcej świadczeń do przeliczenia, bo 28,8 tys. Tutaj też średnia podwyżka okazała się wyższa od średniej krajowej.