Beskidy: rozpoczęły się przeglądy techniczne kolei linowych

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Przed zimą trzeba przygotować kolejki do wzmożonej pracy

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Rozpoczął się sezon wiosennych przeglądów technicznych kolei linowych w Beskidach - poinformowali w piątek (21 marca) gestorzy kolejek. Przegląd kolei na Czantorię zakończy się przed Wielkanocą, a na Skrzyczne turyści wyjadą ponownie 18 kwietnia.

31 marca rozpoczną się konserwacje kolei linowo-terenowej na Żar w Międzybrodziu Żywieckim, a także "gondoli" na Szyndzielnię i wyciągu kanapowego na Dębowiec w Bielsku-Białej. Przegląd pierwszej z nich przebiegnie w ekspresowym tempie.

Spółka Polskie Koleje Linowe zapowiada, że uruchomiona zostanie kolej na Żar 4 kwietnia. Nieco dłużej brygady remontowe zajmowały się będą bielskimi wyciągami - do 18 kwietnia.

Przegląd wyciągu na Mosorny Groń w Zawoi zostanie przeprowadzony między 22 a 29 kwietnia.

Podczas przeglądów konserwatorzy sprawdzają stan części ruchomych kolejek, gondoli lub krzesełek, a także łożysk, podpór i lin nośnych.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Kolejny wiadukt w Katowicach do remontu. Miasto ogłosiło przetarg

Samorządowa spółka Katowickie Inwestycje zamawia remont wiaduktu drogowo-tramwajowego w ciągu ul. 1 Maja nad Aleją Murckowską, czyli drogą krajową nr 86. Miejski remont ma być skoordynowany z inwestycją PKP Polskich Linii Kolejowych dot. równoległego wiaduktu kolejowego nad DK86.

20 nowych tramwajów do końca sierpnia na śląskich torach

Tramwaje Śląskie dostały 136 mln złotych z KPO. Pozwoli to na zakup 20 nowoczesnych wagonów. 

Niebezpieczne manewry na S1. Co skłania kierowców do zawracania przed tunelami?

Obejście Węgierskiej Górki na drodze ekspresowej S1 to jedna z najbardziej malowniczych tras w Polsce. Są tam imponujące estakady, mosty i tunele. I właśnie przed tunelami na tej trasie część kierowców „głupieje” – zawraca i jedzie pod prąd. Dlaczego tak się zachowują? - Znamy prawdopodobną przyczynę – informują w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

20. Marsz Autonomii z poparciem dla języka śląskiego

W sobotę, 11 lipca, jubileuszowy Marsz Autonomii przejdzie ulicami Katowic.