Barbórka Seniorów KGHM: Z prezesem Wirthem o Polskiej Miedzi

Wirth herbert powiat lubin pl

fot: powiat-lubin.pl

Herbert Wirth został uznany za najlepszego z 15 kandydatów do funkcji prezesa Polskiej Miedzi

fot: powiat-lubin.pl

Tradycyjnie od Barbórki Seniorów w dniu 20 listopada rozpoczął się w tym roku cykl uroczystości związanych ze świętem górniczym w Polskiej Miedzi.

Do Sali im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie przybyli emerytowani prezesi, dyrektorzy, dawna kadra oraz wszyscy, którzy pełnili kiedyś ważne funkcje w KGHM.
Gości powitali związkowcy i prezes firmy Herbert Wirth, który przypomniał zebranym, że \"prezesem się bywa, a człowiekiem się jest\".

Podkreślił on dorobek minionych pokoleń, dzięki którym KGHM dzisiaj jest jednym z flagowych okrętów polskiej gospodarki, znanym w całym świecie. Herbet Wirth wzniósł też pierwszy toast za „stare strzechy”, którym wraz z całą salą odśpiewał „Sto lat!”.

Jak zwykle zadbano o prezenty i pamiątki, jakimi obdarzono przybyłych z tej okazji emerytów. Prezes Polskiej Miedzi obchodził wszystkie stoły, rozmawiał, witał się i pozdrawiał dawnych swoich współpracowników.

Ozdobą uroczystości była znana z serialu „Wojna śląska” aktorka kabaretowa Joanna Bartel. Dała ona porywający koncert gwary śląskiej, dowcipu, piosenki i bezpośredniej rozmowy ze starszym pokoleniem górników. Zabawie i aplauzowi nie było końca, kiedy śpiewała: „… ja jestem narodowa i wyborowa, czysta i biała…”

Przy okazji Barbórki Seniorów w KGHM prezes Herbert Wirth znalazł też czas na krótką rozmowę z przedstwicielem nettg.pl, któremu przekazał swoje krytyczne uwagi do niektórych publikacji na temat Polskiej Miedzi zamieszczanych w portalu. Szczególnie odniósł się do tekstu pt. „Tajemna wiedza o KGHM” z połowy października, w którym krytykowaliśmy małą dostępność i sposób rozpowszechniania przez spółkę materiałów promocyjnych i wartościowych publikacji firmowych.
- Przecież wszystkie nasze wydawnictwa przekazujemy do szkół, wyższych uczelni i bibliotek tak, że nie może być mowy o ukrywaniu czegokolwiek - argumentał Wirth. Jednocześnie zapewnił, że zobowiąże on służby prasowe miedziowego koncernu do bieżącego reagowania na pojawiające się na naszym portalu materiały.

Prezes Wirth zwrócił uwagę na możliwy kompromis dotyczący sporu ze związkami zawodowymi w sprawie prywatyzacji. Zdaniem prezesa KGHM kompromis jest możliwy pod warunkiem, że wszystkie rozmowy i porozumienia będą miały charakter merytoryczny i rzeczowy, a nie emocjonalny.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.