Lista artykułów

1333623165 db rag rag

Niemcy: górnicy do pracy na kolei

Niemieckie Koleje (DB) i spółka RAG Aktiengesellschaft uzgodniły współpracę na najbliższe lata. Jednym z punktów porozumienia jest możliwość przechodzenia pracowników kopalń Deutsche Steinkohle do pracy zakładach Deutsche Bahn. Umowa zawarta została do 31 grudnia 2018 roku.- Pragniemy ułatwić ludziom możliwość kontynuowania kariery zawodowej w tak

1333619494 czaja okd

Czechy: polscy górnicy dla Stowarzyszenia Świętej Barbary

Wspaniałym gestem na zbliżające się Święta Wielkiej Nocy popisała się pracująca w Karwinie polska brygada ścianowa firmy Alpex 2. Górnicy podarowali 25 tys. koron na działalność organizacji działającej na rzecz rodzin górniczych, które utraciły ojca. Środki pochodzą z nagrody przyznanej przed zarząd OKD za doskonała pracę w kopalni Darkov, w styczniu br.-

Kraków: Jerzy Buzek trafił do szpitala

Prof. Jerzy Buzek trafił do jednego z krakowskich szpitali – poinformował o tym portal nettg.pl jego asystent Robert Smoliński.- Profesor nie zasłabł, a tylko poddał się badaniom lekarskim. Jeszcze w piątek intensywnie pracował. Dziś czuje się bardzo dobrze, rozmawiał rano ze swymi współpracownikami – dodał Smoliński.Jak dowiedzieliśmy się, prof. Jerzy Buzek

Posłowie walczą o śląską mowę

W piątek, 30 marca br., w imieniu 65 posłów złożony został w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o mniejszościach narodowych, etnicznych i języku regionalnym – poinformowali podczas poniedziałkowego (2 kwietnia) spotkania z dziennikarzami w Katowicach posłowie, Marek Plura i Tomasz Tomczykiewicz.- Obecnie mamy w Polsce tylko jeden język regionalny, kaszubski. Naszą intencja

Milowy krok górnictwa

Dziennikarz portalu nettg.pl zapytał Marka Wasilewskiego, specjalisty z dziedziny społecznej odpowiedzialności biznesu, czy polskie górnictwo potrafi działać na rzecz społeczeństwa i środowiska?- Przejrzeliśmy materiały dotyczące społecznej odpowiedzialności biznesu opublikowane przez Kompanię Węglową, Jastrzębską Spółkę Węglową, Katowicki Holding Węglowy,

Kompania Węglowa coraz bliżej giełdy

Wyniki górnictwa za I kwartał br. są z pewnością pozytywne, ale szczegóły znane będą dopiero po świętach – powiedział dziś (2 kwietnia) w Katowicach Tomasz Tomczykiewicz, wiceminister gospodarki.- Czekamy na sfinalizowanie emisji obligacji, chodzi o środki na inwestycje w Katowickim Holding Węglowym. Oczekujemy szybkich rozstrzygnięć w tej sprawie, jestem dobrej

Górnictwo: naprzeciw potrzebom społecznym

Społecznej odpowiedzialności biznesu poświęcone było piąte regionalne spotkanie sieci projektu Min-Novation finansowanego z funduszy Unii Europejskiej. Przedstawiciele spółek węglowych, naukowcy i eksperci z dziedziny ochrony środowiska wymieniali uwagi na temat dotychczas zrealizowanych projektów i rozmawiali o dalszych planach.- Przeanalizowaliśmy informacje własne

Jubileusze: 20-lecie Związku Zawodowego Górników

Pod hasłem dwadzieścia lat razem, rozpoczęły się w piątek 30 marca w Katowicach obchody dwudziestolecia Związku Zawodowego Górników w Polsce. Na uroczystą akademię do auli Wyższej Szkoły Technicznej przybyli przedstawiciele nadzoru górniczego, pracodawców i organizacji związanych z górnictwem.- Jesteśmy bezpośrednimi kontynuatorami najlepszych