Kompania Węglowa coraz bliżej giełdy

fot: Kajetan Berezowski

Tomasz Tomczykiewicz uważa, że Kompania będzie mogła zadebiutować na giełdzie zgodnie ze strategią w 2014 roku

fot: Kajetan Berezowski

Wyniki górnictwa za I kwartał br. są z pewnością pozytywne, ale szczegóły znane będą dopiero po świętach - powiedział dziś (2 kwietnia) w Katowicach Tomasz Tomczykiewicz, wiceminister gospodarki.

- Czekamy na sfinalizowanie emisji obligacji, chodzi o środki na inwestycje w Katowickim Holding Węglowym. Oczekujemy szybkich rozstrzygnięć w tej sprawie, jestem dobrej myśli - dodał wiceszef resortu.

Potwierdził również, że Węglokoks będzie do bieżącego końca roku gotów do giełdowego debiutu, choć nie ma stuprocentowej pewności, czy rzeczywiście stanie się to do końca grudnia

W tej sprawie - jak przyznał - trwają konsultacje zarządu firmy z resortem skarbu.

Co się zaś tyczy wejścia na giełdę spółek węglowych, Tomasz Tomczykiewicz powiedział, że Kompania Węglowa będzie mogła to uczynić zgodnie ze strategią w 2014 roku, z kolei Katowicki Holding Węglowy musi najpierw okrzepnąć chcąc myśleć o upublicznieniu spółki.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Mniej wypadków na górniczych odkrywkach

W górnictwie odkrywkowym odnotowano spadek liczby wypadków ogółem z 44 w 2024 roku do 37 w 2025 roku - informuje Wyższy Urząd Górniczy.

Elka park slaski

Siedem atrakcji i jeden bilet. TAURON Park Śląski rusza z ofertą Biletu Wspólnego 2026

Aktywny wypoczynek, rodzinna rodzinna rozrywka i obcowanie z naturą - jeden bilet daje dostęp do siedmiu wyjątkowych miejsc. TAURON Park Śląski rusza z ofertą „Biletu Wspólnego 2026”.

Markowski o JOP-ach i urlopach górniczych: Spółki obniżą dzięki nim koszty, ale pozbędą się wielu cennych fachowców

Dzięki nowelizacji ustawy górniczej spółki węglowe mogły uruchomić osłony socjalne dla pracowników, którzy zechcą dobrowolnie odejść z branży. Jak podkreśla jednak Jerzy Markowski, skutkiem ubocznym będzie pogłębienie luki pokoleniowej, szczególnie w bezpośredniej produkcji.

Państwowi giganci połączą siły? Coraz bliżej tego związku

Minister aktywów państwowych Wojciech Balczun jest przekonany, że prace dotyczące transakcji PZU i Banku Pekao będą kontynuowane. Podkreślił jednocześnie, że istotne w tej reorganizacji jest zabezpieczenie pozycji Skarbu Państwa jako właściciela tych spółek.