Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.50 PLN (0.00%)

KGHM Polska Miedź S.A.

356.65 PLN (+5.83%)

ORLEN S.A.

143.86 PLN (+2.03%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.92 PLN (+3.41%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.66 PLN (+1.73%)

Enea S.A.

21.68 PLN (+2.17%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.80 PLN (-2.06%)

Złoto

4 748.71 USD (-0.03%)

Srebro

87.00 USD (0.00%)

Ropa naftowa

104.58 USD (+0.41%)

Gaz ziemny

2.92 USD (-0.03%)

Miedź

6.49 USD (-0.09%)

Węgiel kamienny

111.60 USD (-0.31%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.50 PLN (0.00%)

KGHM Polska Miedź S.A.

356.65 PLN (+5.83%)

ORLEN S.A.

143.86 PLN (+2.03%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.92 PLN (+3.41%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.66 PLN (+1.73%)

Enea S.A.

21.68 PLN (+2.17%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.80 PLN (-2.06%)

Złoto

4 748.71 USD (-0.03%)

Srebro

87.00 USD (0.00%)

Ropa naftowa

104.58 USD (+0.41%)

Gaz ziemny

2.92 USD (-0.03%)

Miedź

6.49 USD (-0.09%)

Węgiel kamienny

111.60 USD (-0.31%)

Akcje: wyślij kartę niepodległościowo-pocztową!

fot: ARC

W tym roku autorską wizję kartek pocztowych "Mamy Niepodległą!" przedstawił znakomity rysownik i satyryk Henryk Sawka oraz legendarny twórca komiksu Tytus, Romek i Atomek Henryk Chmielewski - Papcio Chmiel. Trzecią kartkę zaprojektował młody grafik Janek Konarzewski...

fot: ARC

Gdyby nie tzw. korespondencja urzędowa, to poczta mało komu dostarczałaby listy, bo tylko nieliczni takie piszą. Jest okazja, by przypomnieć sobie, jak to drzewiej bywało i to jeszcze za darmo! Między 4 i 11 listopada będzie można bezpłatnie wysłać do bliskich i znajomych specjalne kartki pocztowe z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Poczta Polska po raz drugi jest partnerem ogólnopolskiej akcji Muzeum Józefa Piłsudskiego "Mamy Niepodległą! 2014".

W tym roku autorską wizję kartek pocztowych "Mamy Niepodległą!" przedstawił znakomity rysownik i satyryk Henryk Sawka oraz legendarny twórca komiksu Tytus, Romek i Atomek Henryk Chmielewski - Papcio Chmiel. Trzecią kartkę zaprojektował młody grafik Janek Konarzewski.

4 listopada Marszałek Sejmu RP Radosław Sikorski oraz organizatorzy społecznej akcji "Mamy Niepodległą! 2014" - Krzysztof Jaraczewski (dyrektor Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku) i Jerzy Jóźkowiak (prezes Poczty Polskiej) zainaugurowali akcję w Sejmie.

6 i 7 listopada w hallu głównym Sejmu (parter) pojawi się specjalne stoisko, przy którym każdy będzie mógł wypisać i wysłać kartkę. Także osoby zwiedzające Sejm 9 listopada w ramach dnia otwartego będą mogły wysłać życzenia swoim bliskim i znajomym.

W siedzibie Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku od 6 do 11 listopada odbywać się będą wydarzenia edukacyjne, artystyczne i historyczne. Także tam można wysłać kartkę z życzeniami w postaci tradycyjnej pocztówki. Kartki dostępne są w kilkudziesięciu miejscowościach w Polsce. Można je także pobrać ze strony Poczty Polskiej lub Muzeum Józefa Piłsudskiego.

Poczta Polska wspiera akcję po raz drugi. W ubiegłym roku Polacy z okazji Narodowego Święta wysłali ponad 112500 tradycyjnych, papierowych kartek oraz 21000 pocztówek w wersji elektronicznej.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Elastyczność i wolność w sercu nowoczesnego miasta – czy mieszkania na wynajem w abonamencie to dobry pomysł?

Współczesny styl życia w dynamicznym otoczeniu wymaga od nas niezwykłej mobilności oraz umiejętności szybkiego adaptowania się do ciągle zmieniających się warunków rynkowych. Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnych zobowiązań na rzecz rozwiązań, które pozwalają zachować pełną niezależność bez konieczności wiązania się długoletnimi kredytami hipotecznymi. Wybór odpowiedniego miejsca do życia staje się zatem deklaracją naszych priorytetów, gdzie komfort oraz bliskość centrum grają zazwyczaj pierwsze i najważniejsze skrzypce w codziennym grafiku.

Rząd przyjął projekt ustawy o rynku kryptoaktywów i skierował go do Sejmu

Rząd przyjął projekt ustawy o rynku kryptoaktywów i skierował go do Sejmu - poinformował w piątek minister ds. nadzoru nad wdrażaniem polityki rządu Maciej Berek. Dodał, że prezydent Karol Nawrocki tym razem nie ma "argumentów przeciwko tej ustawie".

Sebastian Pypłacz: Referendum daje tylko „tak" albo „nie" na pytanie sformułowane z konkretnym interesem politycznym

- Właśnie tak działa populistyczne referendum. Bierzesz temat, który budzi emocje. Formułujesz pytanie tak, żeby odpowiedź była z góry wiadoma. Zbierasz wynik. I używasz go jako mandatu — do czegokolwiek, co akurat potrzebujesz uzasadnić - Sebastian Pypłacz, wiceprezes Stowarzyszenia BoMiasto komentuje zabiegi prezydenta Karola Nawrockiego o przeprowadzenie referendum na temat Zielonego Ładu.

Giełdy lekko w dół po mocnych wzrostach dzień wcześniej

Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi spadkami głównych indeksów po mocnych zwyżkach i nowym rekordzie wszechczasów S&P 500 dzień wcześniej. Inwestorzy analizują doniesienia z Bliskiego Wschodu oraz wyniki amerykańskich spółek.