Akcje: 160 tys. bezpłatnych przejazdów kolejowych...

fot: ARC

INDUSTRIADA to jedyny tego typu festiwal w Europie Środkowo-Wschodniej i drugi pod względem wielkości w Europie

fot: ARC

Koleje Śląskie włączają się w promocję dziedzictwa przemysłowego Śląskiego. Przewoźnik przygotował 40 tys. kuponów upoważniających do bezpłatnych przejazdów 14 czerwca, w dniu INDUSTRIADY, na wszystkich trasach obsługiwanych przez niego.

Kupony są dostępne w każdym obiekcie biorącym udział w tegorocznym Święcie Szlaku Zabytków Techniki. W dniu festiwalu kupony będzie można także odebrać m.in. na trzech wystawienniczo-promocyjnych stanowiskach Kolei Śląskich: przy Muzeum Śląskim w Katowicach, Górnośląskich Kolejach Wąskotorowych w Bytomiu oraz Konduktorowni w Częstochowie.

Czy wiesz, że masz do dyspozycji 12 godzin, 24 miejscowości, 43 zabytki techniki oraz ponad 300 atrakcji i darmowy transport koleją oraz autokarami? Czy chcesz poznać dawnych śląskich odkrywców i konstruktorów? Wsiąść na statek lub w kolejkę wąskotorową? Sprawdzić jak pracowano pod ziemią? Produkowano czystą wodę? Drukowano prasę? Warzono piwo? Szukasz koncertów? Spektakli i pokazów? Atrakcji dla dzieci?

Aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu trzeba wypełnić lewą i prawą stronę kuponu - pierwsza przeznaczona jest dla pasażera, druga dla konduktora. Jeden kupon uprawnia do czterech przejazdów 14 czerwca. Dopuszczalne jest jednorazowe wykorzystanie kuponu maksymalnie przez cztery osoby odbywające przejazd tym samym pociągiem. Kupon nie uprawnia do bezpłatnego przewozu rowerów, wózków dziecięcych, psów lub rzeczy pod opieką podróżnego, a uszkodzony, skopiowany, przecięty, bez strony tytułowej, z uszkodzoną stroną tytułową itp. uznaje się za nieważny. W przypadku pełnego obłożenia pociągu, kupony nie upoważniają do pierwszeństwa przejazdu. Szczegóły dotyczące promocyjnych przejazdów zapisane są w "Regulaminie promocji bezpłatnych przejazdów uczestników festiwalu Industriada 14 czerwca 2014".

 

Więcej o akcji na stronie internetowej KŚ.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Nastroje wśród przedsiębiorców poprawiły się

Czerwcowy odczyt Miesięcznego Indeksu Koniunktury wskazuje na zauważalną poprawę nastrojów wśród przedsiębiorców w stosunku do maja - podał w środę Polski Instytut Ekonomiczny. Firmy z optymizmem patrzą m.in. na bieżącą sytuację gospodarczą, jednak są ostrożne w kwestii inwestycji.

Z Odry wyłowiono 200 kg śniętych ryb

Przyczyną śniecia ryb, obserwowanego w Odrze w okolicach Szczecina na przełomie maja i czerwca, nie była tzw. złota alga, tylko niski poziom tlenu, tzw. przyducha - poinformowała w środę w Sejmie wiceminister klimatu Urszula Zielińska. Z rzeki wyłowiono 200 kg ryb.

Mecz legend na 70-lecie Kotła Czarownic, czyli Polska-Anglia na Stadionie Śląskim

Stadion Śląski w Chorzowie świętuje w tym roku swoje 70-lecie. Z tej okazji 5 września 2026 r. w Kotle Czarownic znów będą wrzały emocje. Główny wydarzeniem jubileuszowego wydarzenia będzie mecz legend Polska - Anglia, z udziałem polskich i angielskich ikon futbolu.

Usunięto awarię w rejonie stacji kolejowej w Katowicach

Usunięto awarię infrastruktury w rejonie stacji kolejowej w Katowicach; przywracana jest rozkładowa jazda pociągów - przekazała w środę spółka PKP PLK. Uszkodzenie kabla zasilającego, do którego doszło we wtorek wieczorem, skutkowało awarią urządzeń sterowania ruchem, a w konsekwencji opóźnieniami pociągów.