123 połączenia w zimowym rozkładzie lotów Kraków Airport

fot: Krystian Krawczyk

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym

fot: Krystian Krawczyk

123 połączenia, w tym dziewięć nowych, do 94 portów lotniczych znalazły się w zimowym rozkładzie lotów lotniska Kraków Airport, który zacznie obowiązywać od niedzieli.

Jak zaznaczył w piątek prezes lotniska Radosław Włoszek, już w miesiącach letnich pasażerowie chętnie korzystali z krakowskiego lotniska, co pokazuje dynamika wzrostu ruchu pasażerskiego w tym okresie.

- Mam nadzieję, że przez kolejnych kilka miesięcy wraz z całą branżą lotniczą obserwować będziemy dalsze etapy stabilizacji sytuacji portów lotniczych i przewoźników na całym świecie - zaznaczył prezes Kraków Airport.

Jak ocenił Włoszek, zimowy rozkład lotów, który zacznie obowiązywać w niedzielę charakteryzuje się bardzo atrakcyjnymi, różnorodnymi kierunkami. W ofercie znajdują się 123 regularne połączenia do 94 portów lotniczych. Dziewięć z nich to nowe kierunki.

- Jestem przekonany, że bogata siatka połączeń będzie inspiracją do podróży po całym świecie - ocenił Włoszek.

Wśród nowości rozkładu Zima 2021/22 są już zainaugurowane połączenia do Paryża Orly oraz Rygi. W kolejnych dniach dojdą także loty do: Budapesztu, Lille, Newcastle, Sztokholmu, Turynu, Agadiru i Ankony. Prawie wszystkie wykonuje tania linia Ryanair - bazowy przewoźnik Kraków Airport.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. Z powodu pandemii koronawirusa w całym 2020 r. obsłużył o 69 proc. mniej pasażerów niż rok wcześniej - blisko 2,6 mln osób. W tym roku ruch na lotnisku rośnie z miesiąca na miesiąc - we wrześniu było ponad 429 tys. pasażerów.

Krakowskie lotnisko w kończącej się letniej siatce połączeń ma ponad 140 kierunków do 32 krajów, które obsługuje 19 linii lotniczych.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Firmy z USA gotowe inwestować w Polsce w fabrykę paliwa do SMR i komponenty dla satelitów

Amerykańska spółka X-Energy deklaruje gotowość do zainwestowania w Polsce blisko 1 mld dolarów w ramach Zielonego Okręgu Przemysłowego Kaszubia. Z kolei Quantum Space rozważa produkcję w Polsce komponentów do satelitów oraz systemów służących ochronie i bezpieczeństwu infrastruktury satelitarnej w przestrzeni kosmicznej.

ORLEN stworzy sieć „komfortek” dla podróżujących ze szczególnymi potrzebami

ORLEN jako pierwsza firma paliwowa w Polsce uruchamia program, który ma zwiększyć komfort podróżowania po kraju osób ze szczególnymi potrzebami. Przy najważniejszych trasach powstanie ponad 30 tzw. „komfortek” – specjalistycznych pomieszczeń higieniczno-opiekuńczych.

Trójkąt Transformacji. Co po fedrowaniu? Cyfrowy i bezpieczny Śląsk

W Katowicach wiele razy mówiono, że transformacja Śląska powinna być sprawiedliwa, zrównoważona, nowoczesna, zielona, ambitna i innowacyjna. Prof. Artur Dyczko, dyrektor Oddziału Górnośląskiego PIG-PIB, dopisał do tej listy słowo: bezpieczna. Jego wystąpienie pokazało wizję Cyfrowego i Bezpiecznego Śląska - regionu, który dzięki danym, mapom, modelom, monitoringowi i cyberodporności będzie potrafił nie tylko przechodzić transformację, ale także ją rozumieć, monitorować i zabezpieczać.

Na koniec maja br. zasoby złota wzrosły do 613,9 ton

W rezerwach Narodowego Banku Polskiego na koniec maja było niemal 613,9 ton złota - poinformował w piątek bank centralny. To wzrost o ponad 18 ton wobec poprzedniego miesiąca.