\"Węglozbyt\" ogłosił konkurs na wiceprezesa zarządu

Weglozbyt
Centrala Zbytu Węgla \"Węglozbyt\" SA ogłosiła konkurs na stanowisko wiceprezesa zarządu, o czym informowaliśmy już w poniedziałek. - Postępowanie dotyczy wiceprezesa do spraw finansowych - dowiedział się w katowickim \"Węglozbycie\" portal nettg.pl.

Pisemne zgłoszenia kandydaci powinni składać osobiście lub pocztą w Biurze Organizacyjno-Prawnym firmy przy ul. Kościuszki 30 w Katowicach (pok. 441) w terminie do końca listopada. Wśród wymagań stawianym przyszłemu wiceprezesowi \"Węglozbyt\" wymienia pięcioletni staż pracy, wykształcene wyższe, niekaralność i nieograniczone prawa publiczne oraz pełną zdolność do czynności prawnych.

Pod warunkiem zobowiązania się do zachowania poufności firma może udostępnić zainteresowanym dodatkowe materiały informacyjne o spółce.
Otwarcie ofert przewidziano na 14 grudnia rano. O godz. 11.30 w siedzibie \"Węglozbytu\" zostanie ogłoszona lista osób dopuszczonych do rozmowy kwalifikacyjnej. Następnie od południa członkowie Rady Nadzorczej będą spotykać się z wyłonionymi kandydatami (w kolejności alfabetycznej). Zależnie od ilości dopuszczonych do drugiego etapu konkursu, rozmowy kwalifikacyjne w razie potrzeby prowadzone będą też następnego dnia.

Pytania podczas rozmów dotyczyć będą m.in. wiedzy o zakresie działalnści \"Węglozbytu\", znajomości zagadnień związanych z zarządzaniem zespołami ludzkimi, zasad funkcjonowania spółek handlowych (szczególnie Skarbu Państwa), doświadczeń niezbędnych do pełnienia funkcji w zarządzie spółki, wiedzy w zakresie rachunkowości i finansów, audytu i kontroli finansowej.

W ogłoszeniu o naborze zastrzeżono, że gdyby o stanowisko ubiegał się dotychczasowy lub były członek zarządu, Rada Nadzorcza oceni kandydata za cały okres działalności na zajmowanym stanowisku.

Czytaj też:
Węglozbyt szuka wiceprezesa

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

System elektroenergetyczny jest przygotowany na nadchodzące fale upałów

Obecnie nie występują ograniczenia w pracy elektrowni, a system elektroenergetyczny jest przygotowany na nadchodzące upały - poinformował PAP rzecznik prasowy Polskich Sieci Elektroenergetycznych Maciej Wapiński.

Mont Blanc zdobyty przez górników z kopalni Sobieski

Andrzej Witkowski, lider wyprawy i pracownik Zakładu Górniczego Sobieski w Jaworznie, wraz z Mateuszem Dolegą oraz Dawidem Siwkiem stanęli na najwyższym szczycie Alp.

W czwartek maksymalne ceny paliw: benzyna Pb95 - 5,96 zł za litr, diesel - 6,11 zł za litr

W czwartek litr benzyny 95 kosztuje nie więcej niż 5,96 zł, benzyny 98 - 6,67 zł, a diesel - 6,11 zł. Oznacza to, że wobec środy ceny maksymalne benzyny będą niższe, a cena ON się nie zmieni.

Trwa nabór wniosków w konkursie „Zielona Przestrzeń” organizowanym przez WFOŚiGW w Katowicach

Nawet 250 tys. zł dofinansowania na projekty związane z tworzeniem i zagospodarowaniem ogólnodostępnych terenów zieleni - trwa nabór wniosków w kolejnej edycji konkursu „Zielona przestrzeń”, organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.