Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

25.87 PLN (-1.00%)

KGHM Polska Miedź S.A.

323.20 PLN (+0.34%)

ORLEN S.A.

146.18 PLN (+1.98%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.31 PLN (+0.24%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.35 PLN (-0.62%)

Enea S.A.

20.10 PLN (-0.50%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

21.55 PLN (+0.70%)

Złoto

4 498.90 USD (+0.30%)

Srebro

75.82 USD (+2.24%)

Ropa naftowa

108.53 USD (-2.17%)

Gaz ziemny

3.10 USD (-0.55%)

Miedź

6.24 USD (+0.79%)

Węgiel kamienny

123.10 USD (+3.88%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

25.87 PLN (-1.00%)

KGHM Polska Miedź S.A.

323.20 PLN (+0.34%)

ORLEN S.A.

146.18 PLN (+1.98%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.31 PLN (+0.24%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.35 PLN (-0.62%)

Enea S.A.

20.10 PLN (-0.50%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

21.55 PLN (+0.70%)

Złoto

4 498.90 USD (+0.30%)

Srebro

75.82 USD (+2.24%)

Ropa naftowa

108.53 USD (-2.17%)

Gaz ziemny

3.10 USD (-0.55%)

Miedź

6.24 USD (+0.79%)

Węgiel kamienny

123.10 USD (+3.88%)

Wiceminister Baniak: Sytuacja w zespole górniczym tematem najbliższego prezydium

Baniak rafal ARC MG

fot: Ministerstwo Gospodarki

Rafał Baniak rozmawiał m.in. o współpracy w wykorzystaniu jordańskich zasobów mineralnych i energetycznych

fot: Ministerstwo Gospodarki

Podczas najbliższego prezydium Komisji Trójstronnej dyskutowana będzie sytuacja w Zespole ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników. Poinformował o tym w rozmowie z nettg.pl wiceminister Rafał Baniak, odpowiedzialny za koordynowanie prac Komisji Trójstronnej ds. Społeczno-Gospodarczych.

Baniak potwierdził, że na jego biurko trafiło pismo mówiące o zawieszeniu członkostwa w pracach zespołu podpisane przez \"Sierpień 80\". Wbrew zapowiedziom liderów Związku Zawodowego Górników w Polsce do Ministerstwa Gospodarki nie dotarło do tej pory podobne pismo podpisane przez ten drugi związek. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu członkostwo w zespole zawiesiła górnicza „Solidarność”.

Wiceminister podkreślił, że zarówno wiceminister Joanna Strzelec-Łobodzińska uczestnicząca w pracach komisji, jak i premier Waldemar Pawlak, przywiązują ogromną wagę do dialogu społecznego, a w ostatnim czasie na posiedzeniach zespołu górniczego nie stało się nic takiego, co mogło by ten dialog utrudnić.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Następna stacja: edukacja. Stacja końcowa: praca w Kolejach Śląskich

Maj to czas egzaminów i wyborów dalszych ścieżek edukacji. Koleje Śląskie, współpracując z trzynastoma szkołami średnimi i uczelniami wyższymi są częścią tego procesu. W dobie dynamicznego rozwoju branży kolejowej w Polsce to konieczność: do końca dekady przewoźnik będzie zatrudniać o 30 proc. więcej pracowników niż obecnie.

PKP Cargo i PKP Intercity trafią na listę spółek o istotnym znaczeniu dla gospodarki?

Ministerstwo Infrastruktury zwróciło się do Stałego Komitetu Rady Ministrów, by rozważyć wpisanie PKP Cargo i PKP Intercity na listę spółek o istotnym znaczeniu dla gospodarki państwa - podał resort w uwagach do projektu rozporządzenia w tej sprawie.

Tauron wypłaci dywidendę w wysokości 20 groszy na akcję

Zwyczajnie walne zgromadzenie Tauronu postanowiło podzielić zysk spółki przeznaczając ponad 350,5 mln zł na wypłatę dywidendy, co daje 0,20 zł na jedną akcję - poinformował w środę Tauron w komunikacie giełdowym.

Ceny gazu w Europie raz rosną, raz spadają, ale są blisko 6-tygodniowego maksimum

Ceny gazu w Europie w środę raz rosną, a raz spadają, ale są blisko 6-tygodniowego maksimum - informują maklerzy.