W krainie gier komputerowych

Dla pasjonatów gier komputerowych interesująca będzie konferencja pt. „Game Day 2010”, która odbędzie się w Sosnowcu - 23 marca 2010 r. o godz. 9.00 na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Uczestnicy poznają proces tworzenia gier.

- Prezentowane będą nowoczesne technologie oraz narzędzia informatyczne służące do budowy wirtualnego świata. Uczestnikami seminarium będą zarówno firmy polskie, jak i zagraniczne, wśród nich można wymienić: Microsoft, CD Projekt RED STUDIO, Nicolas Games, The Farm 51 – informuje nettg.pl Magdalena Ochwat, rzeczniczka UŚ.

 

Konferencją jest adresowana głównie do studentów i uczniów szkół średnich zainteresowanych procesu powstawania gier. Wstęp na konferencję jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona i z tego powodu prowadzona jest elektroniczna rejestracja uczestników na: http://codeguru.pl/CalendareventList/1,17399.aspx

 

Spotkanie jest organizowane przez Koło Naukowe Informatyków Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego oraz Microsoft Grupa .NET. Organizatorzy konferencji zapewniają, że zależy im przede wszystkim na przestawieniu procesu tworzenia gier wideo, nie tylko z perspektywy prężnie rozwijającej się dziedziny biznesu, ale również jako obszaru wiedzy, nauki i umiejętności.

 

- Rynek gier to nie tylko nowoczesny przemysł, to także wiedza i wykształcenie. Połączenie sfery biznesu z dydaktyką może przynieść wymierne korzyści. Powstała platforma komunikacji zapewniłaby procesowi dydaktycznemu wsparcie profesjonalnych firm w zawodowym przygotowaniu młodych adeptów, natomiast branża gier wideo zyskałaby wysoko wykwalifikowanych specjalistów z dziedziny IT – zapewnia rzeczniczka UŚ.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Dzisiaj zawyją syreny. To nie alarm, a test systemu

W sobotę, 1 sierpnia 2026 r. o godz. 17.00, na terenie województwa śląskiego zostanie przeprowadzony wojewódzki trening systemów wykrywania i alarmowania. Test będzie jednocześnie formą upamiętnienia 82. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Inflacja do końca roku pozostanie w przedziale 3,0-3,5 proc.

Wskaźniki inflacji CPI i bazowej do końca 2026 r. powinny utrzymywać się w przedziale 3,0-3,5 proc. rdr, a RPP prawdopodobnie odłoży decyzje o zmianach stóp procentowych do czasu większej klarowności perspektyw inflacji - ocenili ekonomiści Pekao po piątkowej publikacji danych GUS.

Polscy przewoźnicy zdominowali drogowy transport towarów w UE

Przewoźnicy z Polski odpowiadają za ponad 20 proc. drogowego transportu towarów w krajach Unii Europejskiej – wynika z danych Eurostatu opublikowanych w piątek, 31 lipca 2026 r. Przewożą najwięcej w całej UE.

Zabrze z dofinansowaniem 7,2 mln zł. Przebudowa ważnego skrzyżowania coraz bliżej

Miasto Zabrze otrzymało 7,2 mln zł z rezerwy subwencji Ministerstwa Infrastruktury na 2026 rok na rozbudowę układu drogowego w rejonie skrzyżowania ul. Tarnopolskiej i Składowej. To kluczowy krok w kierunku rozpoczęcia jednej z najbardziej oczekiwanych inwestycji w północnej części miasta, która ma znacząco poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu.