Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.60 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.55 PLN (-3.07%)

ORLEN S.A.

126.94 PLN (-0.36%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (-1.01%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.80 PLN (-1.63%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.87%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 774.06 USD (+0.58%)

Srebro

77.86 USD (+1.10%)

Ropa naftowa

98.46 USD (-0.84%)

Gaz ziemny

2.72 USD (+0.89%)

Miedź

6.04 USD (+0.37%)

Węgiel kamienny

104.15 USD (+4.25%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.60 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.55 PLN (-3.07%)

ORLEN S.A.

126.94 PLN (-0.36%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (-1.01%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.80 PLN (-1.63%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.87%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 774.06 USD (+0.58%)

Srebro

77.86 USD (+1.10%)

Ropa naftowa

98.46 USD (-0.84%)

Gaz ziemny

2.72 USD (+0.89%)

Miedź

6.04 USD (+0.37%)

Węgiel kamienny

104.15 USD (+4.25%)

W Katowicach z powodu awarii elektrycznej zamknięto najpopularniejsze kąpielisko

1561539547 bugla mosir katowice

fot: MOSiR Katowice

Obiekty ORW Bugla w Katowicach od środy opustoszały w szczycie upałów z powodu awarii zasilania w energię elektryczną

fot: MOSiR Katowice

W Katowicach zamknięto z powodu awarii elektroenergetycznej popularne kąpielsko Bugla - zawiadomiła portal netTG.pl w środę, 26 czerwca, Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Katowicach. 

- Niestety, w wyniku prac prowadzonych przez podmioty zewnętrzne poza kąpieliskiem, doszło do awarii zasilania elektrycznego, które doprowadza energię także na teren kąpieliska Bugla. W związku z awaria kąpielisko musiało zostać zamknięte - napisała w komunikacie rzecznik prasowy katowickiego samorządu.

Trwa usuwanie awarii. Samorząd podkreśla, że ma świadomość panujących upałów i właśnie ze względu na warunki atmosferyczne MOSiR Katowice stara się uruchomić przed planowanym terminem kąpielisko Rolna. Według wcześniejszych planów kąpielisko Rolna miało zostać otwarte 1 lipca tego roku.

- Na ten moment ochłody można szukać na trzech wodnych placach zabaw (w Dolinie Trzech Stawów, w Piotrowicach - ul. Biedronek, w Załężu - ul. Gliwicka) - czytamy w informacji UM w Katowicach.

Przypomnijmy, że napopularniejsze katowickie kąpielisko Bugla otwarto w tym roku 20 czerwca. Nad wodą od godz. 10 do 18 codziennie pojawiały się tłumy mieszkańców. Bugla dysponuje dwoma głębokimi basenami i dodatkowo basenem do nauki pływania, brodzikiem dla dzieci. Ma też dużą zjeżdżalnię, jacuzzi dla 70 osób, a także kompleks boisk do gry w siatkówkę oraz piłkę nożną plażową. Punkty gastronomiczne zapewniały m.in. lody, napoje zimne i gorące, jedzenie typu fast food oraz zestawy obiadowe.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Domański: Tempo wzrostu produkcji przemysłowej najwyższe od czterech lat

Polska gospodarka przyspiesza mimo rosnących globalnych napięć i wahań cen ropy - ocenił we wtorek minister finansów i gospodarki Andrzej Domański. Jak wskazał, produkcja przemysłowa w marcu wzrosła o 9,4 proc. rok do roku, co jest najwyższym tempem od czterech lat.

CBA w resorcie klimatu zabezpiecza dokumenty dotyczące programu Czyste Powietrze

Centralne Biuro Antykorupcyjne we wtorek zabezpiecza dokumenty dotyczące programu "Czyste Powietrze"; śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Europejska - przekazał Jacek Dobrzyński. Funkcjonariusze byli m.in. w siedzibie resortu klimatu, co potwierdził rzecznik tego ministerstwa.

Majówka 2026: TOP miejsca i atrakcje na wypoczynek

Majówka to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w roku – czas, gdy wiele osób decyduje się na krótki wyjazd, odpoczynek od codziennych obowiązków i zmianę otoczenia.

ZUS przeliczył 219 tys. emerytur i rent czerwcowych. Śląskie z rekordami

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył ponowne ustalanie wysokości emerytur czerwcowych. Zgodnie z przepisami dotyczyło to świadczeń przyznanych lub przeliczonych w czerwcu w latach 2009–2019 oraz powiązanych z nimi rent rodzinnych. W województwie śląskim było najwięcej świadczeń do przeliczenia, bo 28,8 tys. Tutaj też średnia podwyżka okazała się wyższa od średniej krajowej.