Tytuł ,,Top Employers\" dla RWE Polska

Instytut CRF (Corporate Research Foundation) wyróżnił - jako jedyną firmę z branży energetycznej - spółkę RWE Polska prestiżowym certyfikatem ,,Top Employers". Przyznanie tego znaku jakości jest przejawem bardzo wysokiej oceny zachowywanych przez wyróżnioną firmę standardów w dziedzinie zarządzania kadrami i płacami.

 

Instytut CRF wyróżnia pracodawców, którzy są liderami w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi oraz prowadzą aktywne działania w celu podnoszenia atrakcyjności firmy jako miejsca pracy. Znak certyfikacji CRF jest przyznawany od 1991 roku, otrzymują go pracodawcy, którzy wyróżniają się w dziedzinie polityki i praktyk personalnych. Identyfikacja  i wybór najlepszych praktyk odbywa się na podstawie niezależnego, szczegółowego badania. Jest ono skoncentrowane na ocenie obszarów takich jak m.in. wynagrodzenia i benefity, dostępne szkolenia i możliwości rozwoju, warunki pracy i kultura organizacji oraz ogólna strategia i polityka zarządzania zasobami ludzkimi.

 

- To wyróżnienie jest dla nas bardzo istotne. Potwierdza, że prowadzona w naszej firmie polityka rekrutacji, szkoleń i możliwości rozwoju jest realizowana na wysokim poziomie. Zatrudniamy w Polsce 1,6 tys. osób. Nasi pracownicy oraz ich umiejętności, to największy potencjał firmy i podstawa jej sukcesu - powiedział Sławomir Jacek Koczywąs, członek zarządu ds. personalnych w RWE Polska.

 

- Top Employers, to szczególny certyfikat, który przyznajemy wyłącznie najlepszym pracodawcom na rynku. Nasze dotychczasowe doświadczenia dowodzą, że znak Top Employers pomaga firmom nie tylko w utrzymaniu najwartościowszych pracowników, lecz także stanowi magnes dla najbardziej utalentowanych osób, szukających zatrudnienia w organizacjach, prezentujących najlepsze praktyki w dziedzinie HR - tłumaczy wartość wyróżnienia Magdalena Kusik, project manager Top Employers Polska.

 

Monika Żychlińska z biura prasowego spółki poinformowała nettg.pl, że RWE Polska wypracowała przejrzyste, rynkowe zasady pracy i jej wynagradzania. Pracownicy mogą liczyć na wiele innych ważnych elementów motywacyjnych: stabilność zatrudnienia, pakiet z funduszu świadczeń socjalnych, szkolenia oraz programy rozwojowe, zarówno w spółkach w Polsce, jak i na poziomie koncernu.

 

Grupa RWE otwarta jest na młodych ludzi. Od kilka lat działa program ,,Trainee-Generacja Przyszłości" dla absolwentów uczelni wyższych. Firma prowadzi dodatkowo kilka programów rozwojowych o zasięgu korporacyjnym jak i lokalnym. Co dwa lata odbywa się badanie satysfakcji i zaangażowania wszystkich pracowników. W ostatnim badaniu przeprowadzonym we wrześniu osiągnęliśmy rekordową frekwencję oraz zdecydowane wzrosty indeksów satysfakcji, motywacji i zaangażowania. - Promujemy zaangażowanie i innowacyjne inicjatywy naszych pracowników. Wiele zgłaszanych inicjatyw, to pomysły znakomite, dobrze przemyślane i świetnie opracowane. Najciekawsze z nich zostają nagradzane i wdrażane, a ich autorzy mają szansę na tytuł ,,Pomysłodawcy Roku" - podkreśla Sławomir Jacek Koczywąs.
 


RWE należy do piątki największych firm energetycznych w Europie. Specjalizuje się w wytwarzaniu, przesyle, dystrybucji oraz sprzedaży energii elektrycznej i gazu. RWE zatrudnia 70 tysięcy osób, zaopatruje 16 milionów klientów w energię elektryczną i 8 milionów klientów w gaz. RWE jest największym producentem energii w Niemczech i trzecim w Wielkiej Brytanii. Obecne jest także w Europie Środkowej. Działa nie tylko w Polsce, ale także w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. Największymi firmami należącymi do RWE w Polsce są RWE Polska - spółka odpowiedzialna za wsparcie rozwoju koncernu w Polsce, sprzedająca energię około 900 tysiącom klientów oraz firma RWE Stoen Operator, zarządzająca warszawską siecią elektroenergetyczną. Do 2015 roku RWE planuje budowę najnowocześniejszej elektrowni na węgiel kamienny na Śląsku o mocy 800 MW oraz uruchomienie farm wiatrowych o mocy 300 MW na Mazurach, Pomorzu i w Wielkopolsce.
 


Fundacja Corporate Research Foundation (Instytut CRF) działa od 1991 roku. Została założona jako wspólna inicjatywa środowiska naukowego, dziennikarzy biznesowych, stowarzyszeń handlowych, badaczy oraz międzynarodowych wydawców w celu promowania najlepszych praktyk z dziedziny zarządzania zasobami ludzkimi.Fundacja działa obecnie w dwunastu krajach na trzech kontynentach.
 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Węgiel, gaz i OZE. Gra o równowagę w cieniu europejskiej polityki klimatycznej

Nie będzie rewolucji w unijnej polityce klimatycznej, ale możliwe są korekty, które złagodzą presję kosztową na energetykę. O przyszłości systemu handlu emisjami, roli węgla i gazu w bilansowaniu Krajowego Systemu Elektroenergetycznego oraz ryzyku luki mocowej rozmawiamy z dr. hab. inż. Stanisławem Tokarskim z Głównego Instytutu Górnictwa, który przekonuje, że Polska powinna postawić na dwa filary bezpieczeństwa – równowagę między gazem a węglem – przy jednoczesnym rozwoju OZE i energetyki jądrowej.

Silny wstrząs w kopalni Lubin. W strefie zagrożenia przebywało 20 górników

W sobotę Zakładach Górniczych Lubin (KGHM) doszło do silnego wstrząsu. Jeden z górników został przysypany w kabinie maszyny górniczej. Ratownikom udało się do niego dotrzeć po kilku godzinach.

Mocno zakołysała się ziemia – to wstrząs, czy tąpniecie? Znamy odpowiedź

W latach 2021-2025 w polskim górnictwie podziemnym miało miejsce 16 tąpnięć wskutek zaistnienia wstrząsów górotworu. W ich wyniku doszło do 19 wypadków śmiertelnych.

Paulina Hennig-Kloska: Energia z morskich wiatraków obniży średnią cenę prądu w Polsce

Energia elektryczna produkowana przez morskie farmy wiatrowe będzie stabilizować średnią krajową cenę energii na niższym niż dotychczas poziomie - oceniła ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska.