związki zawodowe

Lista artykułów

1594721783 orlenobajtek

Związkowcy pytali o przyszłość firmy

O możliwościach współpracy, przyszłej strategii i wyzwaniach związanych z procesem przejęcia Grupy Kapitałowej PGNiG przez PKN Orlen rozmawiali z przedstawicielami związków zawodowych funkcjonujących w Grupie Kapitałowej PGNiG prezesi: Jerzy Kwieciński (PGNiG) i Daniel Obajtek (PKN Orlen) - poinformowały służby prasowe spółek.  Podczas spotkania prezes PGNiG Jerzy

Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy informuje załogi

Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy - który został reaktywowany w poniedziałek - wydał biuletyn, w którym zwrócił się do pracowników i przedstawił sytuację dotyczącą polityki rządu wobec Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Związkowcy wskazali, że rząd jest uległy wobec polityki klimatycznej, co oznacza likwidację większości przemysłu w regionie.

Będziemy bronić miejsc pracy i bytu naszych rodzin

Kopalnie i niektóre inne zakłady pracy na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim zostały we wtorek oflagowane w ramach ogłoszonego przez związki zawodowe pogotowia strajkowego w regionie. O wywieszenie związkowych flag zaapelował szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz. "Niech na tym etapie (działań protestacyjnych - PAP) flagi i transparenty związkowe na budynkach

Rząd otwarty na dialog ze związkowcami o górnictwie

- Jesteśmy otwarci na dialog ze związkowcami o górnictwie, także na szczeblu rządowym, ale poczekajmy na efekty prac grupy roboczej, która ma wypracować rozwiązania w tej sprawie - powiedział w poniedziałek, 14 września, rzecznik rządu Piotr Müller. W poniedziałek centrale związkowe działające na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim zdecydowały o wznowieniu działalności

Związki zapowiadają na terenie Śląska i Zagłębia akcje strajkowe

Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy wznowił działalność - decyzję taką w poniedziałek, 14 września w Katowicach ogłosili liderzy górniczych związków zawodowych działających na Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim. Przypomnijmy, że związkowcy o godz. 9.00 spotkali się w siedzibie śląsko-dąbrowskiej Solidarności w Katowicach, gdzie mieli podjąć decyzję w sprawie

Jakie decyzje podejmą związkowcy?

W poniedziałek, 14 września reprezentanci górniczych central związkowych i regionalnych struktur związków zawodowych zaplanowani spotkanie w siedzibie śląsko-dąbrowskiej Solidarności w Katowicach, aby omówić przebieg dotychczasowych rozmów ze stroną rządową na temat kryzysowej sytuacji w branży górniczej i przyjąć plan dalszych swoich działań w tej sprawie. Przypomnijmy, że

Górnicze związki zawodowe zbiorą się i podejmą decyzję

- W poniedziałek spotkamy się i podejmiemy decyzje w sprawie kolejnych działań - powiedział w piątek, 11 września, lider górniczej Solidarności i szef związku w Polskiej Grupie Górniczej Bogusław Hutek w rozmowie z portalem netTG.pl. Przypomnijmy, że górnicze związki zawodowe w czwartek w Warszawie uczestniczyły w obradach zespołu ds. transformacji górnictwa, gdzie został

1599758792 dialog

Związkowcy poznali założenia Polityki Energetycznej

Ok. godz. 19 dobiegło końca czwartkowe spotkanie zespołu do spraw wypracowania propozycji programu naprawczego dla polskiego górnictwa i energetyki, zorganizowane w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie. - Rozmowom przewodniczył pełnomocnik rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego, wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń, a