związki zawodowe

Lista artykułów

1421510748 porozumienie twitter

Kancelaria Premiera: jest porozumienie!

Na Twitterze na oficjalnym profilu Kancelarii Premiera pojawił się krótko przed godziną 17 taki wpis:

Górnictwo: wznowiono negocjacje rząd-związkowcy

Po prawie trzygodzinnej przerwie związkowcy i przedstawiciele delegacji rządowej wznowili prowadzone w Katowicach rozmowy na temat planu naprawczego Kompanii Węglowej (KW). Związkowcy mówią o "iskierce nadziei" na kompromis.Kilkugodzinna przerwa w negocjacjach, które rozpoczęły się o godz. 11 została zaplanowana już wcześniej. Jeden uczestników

Katowice: przewodniczący ogłosił ogólnopolskie pogotowie strajkowe

Ogólnopolskie pogotowie strajkowe ogłosił w piątek (16 stycznia) szef Solidarności Piotr Duda. Dodał, że oznacza to m.in. oflagowanie wszystkich organizacji związkowych i przygotowanie się do akcji protestacyjnych.- Sztab protestacyjny Komisji Krajowej, czyli osoby, które są zrzeszone w poszczególnych regionach a także wszystkie branże Solidarności w całym kraju

Piotr Duda: sytuacja jest nadzwyczajna

Posiedzenie Sztabu Protestacyjnego NSZZ Solidarność, w którym biorą udział szefowie zarządów regionów i sekretariatów branżowych związku z całego kraju, odbywa się w Katowicach. Sytuacja jest nadzwyczajna - powiedział do związkowców przewodniczący "S" Piotr Duda.Posiedzenie odbywa się w siedzibie śląsko-dąbrowskiej "S" w

Górnictwo: rozpoczęła się kolejna runda rozmów związków z rządem

W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach rozpoczęła się w piątek (16 stycznia) kolejna runda rozmów pomiędzy delegacją rządu a przedstawicielami górniczych związków zawodowych. Negocjacje dotyczą planu naprawczego dla Kompanii Węglowej (KW).Rozpoczęte w piątek o godz. 11 rozmowy to kontynuacja roboczego spotkania, które zakończyło się w nocy

Bytom: hutnicy wspierają górników

W piątek (16 stycznia) o godz. 11.00 przed kopalnią Bobrek-Centrum rozpoczęła się pikieta hutników ze śląskich hut – poinformowała portal górniczy nettg.pl śląsko-dąbrowska Solidarność. Pracownicy hutnictwa postanowili w ten sposób wesprzeć protestujących górników.- Do Bytomia przyjechali przedstawiciele wszystkich zakładów

Górnictwo: protestuje ok. 3,2 tys. górników

Ok. 3,2 tys. górników protestuje w kopalniach Kompanii Węglowej oraz Jastrzębskiej Spółki Weglowej - poinformowały w czwartek (15 stycznia) po południu służby kryzysowe wojewody śląskiego. Górnicy z JSW przyłączyli się do protestu w czwartek około południa.Przeciwko rządowemu planowi naprawy dla Kompanii Węglowej protestują górnicy z 14 kopalń

Górnictwo: kameralne spotkanie związkowo-rządowe

W bardzo wąskim gronie, w czwartek (15 stycznia) delegacja rządowa spotkała się z przedstawicielami górniczych związków zawodowych.Na rozmowach, które rozpoczęły się o godz. 15 stronę rządową reprezentowali Wojciech Kowalczyk, pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji węgla kamiennego, Rafał Baniak, wiceminister Skarbu Państwa i Jacek Męcina, wiceminister w