Ciepło z kopalni może ogrzać miasto
W Libiążu ruszył projekt, którego celem jest wykorzystanie do celów ciepłowniczych lokalnych zasobów - ciepła z miejscowej kopalni. W czwartek, 20 lutego, przedstawiciele Południowego Koncernu Węglowego, Veolii Południe z Grupy Veolia term oraz partnerów technologicznych: Energotherm, Instytutu Techniki Górniczej Komag i Robert Moritz Innoworks podpisali list intencyjny inicjujący