Kopalnia zbliża się do półwiecza funkcjonowania
Ponad siedemnaście tysięcy turystów przyjęła w dwa wakacyjne miesiące Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach. Wyższą frekwencją cechował się sierpień, kiedy to kopalnię odwiedziło 9300 osób, w stosunku do lipca 2022 r., kiedy to zanotowano 8568 odwiedzających. - Zaczęliśmy wakacje od święta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. To pierwsza edycja i metropolia