wydobycie

Lista artykułów

Mniejsze wydobycie, większa sprzedaż

W styczniu tego roku polskie kopalnie wydobyły ok. 4,4 mln ton węgla, zaś wielkość sprzedaży tego surowca osiągnęła 4,3 mln ton - wynika z najnowszych danych Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP). Styczniowe wydobycie było znacząco mniejsze niż rok wcześniej, wzrosła natomiast sprzedaż węgla. W poniedziałek katowicki oddział ARP, monitorujący rynek węgla i sytuację w krajowym

1614422789 darkobbb

Pożegnanie z kopalnią w dobie pandemii

Nasi południowi sąsiedzi żegnają się powoli z węglem. Ostatnią tonę węgla wyjechała z kopalni Darkov w Karwinie. W związku z epidemią koronawirusa w Czechach i wprowadzonymi obostrzeniami w uroczystości wzięło udział wąskie grono pracowników oraz przedstawiciele kierownictwa spółki OKD. Odegrano hymn górniczy.  - Meldujemy wydobycie ostatniej tony węgla – zakomunikował

Mobilizacja na przygotówkach, czyli ruch Piast się zmienia

Prawie 2,2 mln t węgla wydobyli w ub.r. górnicy z Piasta. Wykonali także ponad 6400 m wyrobisk podziemnych. W tym roku obiecują lepsze wyniki. – Pandemia mocno dała się nam we znaki. W maju musieliśmy zatrzymać nasze kombajny chodnikowe, w czerwcu roboty prowadziliśmy przez cztery dni w tygodniu i dotyczyło to również wydobycia. Załoga i tak dzielnie się trzymała. W ciągu ub.r.

1582034854 blokada sierpnia

Koniec importu rosyjskiego węgla do Polski?

Jak informuje pod koniec stycznia indonezyjski portal górniczy APBI-ICMA, rosyjski eksport węgla do Polski zmierza do zera. Przyczyny tego stanu są czysto handlowe. Ciężka tego roku zima na Syberii oraz - z tego samego powodu - zwiększony eksport rosyjskiego węgla do Chin powodują, że brakuje go już na eksport do Polski. To jedna strona tego samego medalu. Druga jest taka, że w wyniku

Wielkie ściany Ziemowita

W ruchu Ziemowit kopalni Piast-Ziemowit kończy się eksploatacja bloku E w części południowej, w pokładzie 209. W ciągu minionych sześciu lat eksploatowano tam siedem ścian. Wydobycie z ósmej dobiegnie końca niebawem. Po niej przyjdzie czas na węgiel z części północnej pokładu 209 w bloku D. Nawet do dwóch kilometrów wybiegu i ponad trzy metry wysokości – takie były

Mają do wybrania jedenaście ścian

W ruchu Ziemowit kopalni Piast-Ziemowit trwają intensywne prace przygotowawcze do rozpoczęcia eksploatacji w pokładzie 215 i 318. W pokładzie 215 planowanych jest do wybrania 11 ścian. Pierwsza z nich ruszy już w br. Z kolei w pokładzie 318 będzie 5 ścian. Ich eksploatacja rozpocznie się w 2022 r. Wszystkie mają charakteryzować się sporymi wybiegami, dochodzącymi do 2 km. Wydobycie

PGNiG prognozuje na 2021 r. wydobycie gazu na poziomie 5 mld m sześc.

- PGNiG prognozuje na 2021 r. wydobycie gazu na poziomie 5 mld m sześc. - poinformowała w środę spółka. Według szacunkowych danych za 2020 r. wydobycie w przeliczeniu na na gaz ziemny wysokometanowy wyniosło 4,5 mld m sześć. W kolejnych latach - 2022 i 2023 - wydobycie w całej spółce ma wynieść 5,2 oraz 5,3 mld m sześc. W 2021 r. wydobycie w Polsce ma być na poziomie 3,8 mld m

Mają przedłużoną koncesję, sięgną po złoże

Kopalnia Mysłowice-Wesoła zapowiada kontynuację kolejnego etapu prac udostępniających nową partię „S”. Jest to najistotniejsza inwestycja z punktu widzenia przyszłości kopalni. Nowy pokład 349 jest perspektywiczny. Kryje w sobie znaczące zasoby dobrego pod względem parametrów jakościowych węgla energetycznego. Tempo robót górniczych jest rzeczywiście zadawalające wziąwszy