wydobycie

Lista artykułów

1531730638 bogdanka 1

Kopalnia z rekordowym wydobyciem

W 2021 roku Lubelski Węgiel Bogdanka wyprodukował 9,9 mln t węgla handlowego, a sprzedaż wyniosła ponad 10 mln t węgla handlowego. To najlepszy wynik w historii lubelskiej kopalni. „Zarząd Spółki Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. (Spółka) informuje, iż w dniu 3 stycznia 2022 r. powziął informację o osiągniętych w 2021 r. wynikach produkcyjnych oraz sprzedażowych i podjął

W listopadzie 2021 sprzedaż węgla ponad pół miliona ton wyższa od wydobycia

W listopadzie ub. roku, podobnie jak w dwóch poprzednich miesiącach, polskie kopalnie sprzedały ponad pół miliona ton węgla więcej niż w tym czasie wyprodukowały, zmniejszając tym samym stan zapasów na zwałach - wynika z danych Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP). W ciągu 11 miesięcy ubiegłego roku zarówno krajowa produkcja, jak i sprzedaż węgla były wyższe niż przed rokiem. W

1471423230 csm sciana okd 8

Dobry wynik ekonomiczny dużej spółki węglowej

Spółka węglowa OKD wydobyła w 2021 r. więcej węgla niż planowano. Zarząd zamknął miniony rok zyskiem. - Taki wynik spółka osiągnęła dzięki wyższemu wydobyciu i rosnącym cenom węgla. Ostatni raz zanotowaliśmy zysk w 2018 r. – przyznała rzeczniczka firmy Naďa Chattová. - Całkowita produkcja osiągnęła ponad 2,5 mln ton węgla. Pierwotny plan OKD został w ten sposób

Wchodzą w nowy rok, będą fedrować na dwie ściany

Górnicy z bytomskiego Bobrka (Węglokoks Kraj) mają za sobą dobry rok. Kopalnia fedrowała przez pierwsze pięć miesięcy 2021 r. trzema ścianami w pokładach 503, 504 i 509. Założony plan został wykonany. W pokładach 504 i 509 eksploatowano ściany 6 oraz 15. Średnie dobowe wydobycie kształtowało się na poziomie ok 8 tys. t/d. Pierwsza ze ścian miała wybieg 1700 m, jednak ze

1636027778 img 20211104 wa0004

Polska będzie wydobywać węgiel do 2049 roku

Górniczy miesięcznik USA „Coal Age” w grudniowym wydaniu powołując się na EURACTIV.com., zamieszcza informację o tym, że Polska nadal zamierza produkować energię z węgla do 2049 roku, pomimo podpisania deklaracji na COP26. Uzasadniono w nim, że dzieje się tak, mimo, że 4 listopada Polska znalazła się wśród 190 sygnatariuszy „Globalnego Oświadczenia o Przejściu od Węgla

1639726374 bogdanka zaloga

Mniej ścian, więcej dobrego węgla

Prawie 165 mln zł wypracowała Bogdanka po trzech kwartałach br. W tym samym czasie wykonała 15,4 km wyrobisk korytarzowych. Produkcja węgla handlowego wyniosła po 9 miesiącach br. ponad 7,5 mln ton. Jednocześnie sprzedaż węgla ukształtowała się na poziomie 7,2 mln ton i była o 27,1 proc. wyższa niż rok wcześniej. Węgiel sypie się m.in. z kombajnowej ściany rekordzistki

Nadzór górniczy podjął decyzję w sprawie ruchu Bielszowice kopalni Ruda

Okręgowy Urząd Górniczy w Gliwicach, po przeprowadzonych oględzinach rejonu ruchu Bielszowice kopalni Ruda, w którym 4 grudnia br. doszło do tragicznego w skutkach wstrząsu, wydał dwie decyzje. Wstrzymano m.in. ruch zakładu górniczego w części dotyczącej eksploatacji pokładu 504wg ścianą 001z W wyniku przeprowadzonych oględzin stwierdzono skutki tąpnięcia wyłącznie w upadowej

Ponad 5,5 km nowych wyrobisk, szykują front wydobycia na kolejne lata

Ponad 5,5 km nowych wyrobisk górniczych wydrążyły załogi gliwickiej Sośnicy. Kopalnia szykuje już front wydobycia na kolejne lata. W planach są długie wybiegi. Największa z obecnie wybieranych ścian to ściana x101 w pokładzie 416. W momencie uruchomienia miała 1700 m wybiegu. Swój bieg zakończy dopiero w 2023 r. Poza tym aktualnie prowadzona jest eksploatacja ściany ta105 w