wug

Lista artykułów

Jeden z najlepszych w historii górnictwa

Rok 2015 zapisze się w historii polskiego górnictwa jako jeden z najlepszych od 60 lat. Niemal we wszystkich kopalniach zmniejszyła się liczba wypadków w porównaniu z rokiem ubiegłym, a wypadkowość ogólna maleje od kilku lat o 5 proc. rocznie - podkreśla prezes Wyższego Urzędu Górniczego Mirosław Koziura.Choć końcówka roku przyniosła niestety

Warszawa: na Wiejskiej o finansowaniu nadzoru górniczego

Na ponad 57 mln zł zaplanowano wydatki w budżecie Wyższego Urzędu Górniczego na 2016 r. We wtorek (5 stycznia) zajmowała się nim sejmowa Komisja do Spraw Energii i Skarbu Państwa - opiniująca dla Komisji Finansów Publicznych elementy rządowego projektu ustawy budżetowej na 2016 r.

WUG: sankcje za nielegalną eksploatację kopalin

Sześćdziesiąt przypadków nielegalnej eksploatacji kopalin - głównie piasku, żwiru i kruszyw - zakończyło się w ub. roku sankcjami nadzoru górniczego - wynika z danych Wyższego Urzędu Górniczego (WUG) w Katowicach.

1450105530 70 lat oug

Gliwice: jubileusz Okręgowego Urzędu Górniczego

11 grudnia br. odbyło się spotkanie barbórkowe byłych i obecnych pracowników Okręgowego Urzędu Górniczego w Gliwicach, połączone z obchodami 70-lecia jego działalności – poinformował portal górniczy nettg.pl Wyższy Urząd Górniczy w Katowicach.

Górnictwo: bezpieczeństwa w pracy nigdy nie za wiele

Za nami ostatnie posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa Pracy w Górnictwie jej dwuletniej kadencji. Mirosław Koziura - prezes Wyższego Urzędu Górniczego podkreślił, że opinie i wnioski Komisji były bardzo pomocne przy podejmowaniu decyzji nadzoru górniczego w najbardziej kluczowych tematach dotyczących bezpieczeństwa pracy w zakładach górniczych.

Barbórka: nadzór górniczy świętował w Katowicach

- Do końca bieżącego roku zostało jeszcze trzy tygodnie. Wszystko wskazuje na to, że pomimo trudnych sytuacji, zwłaszcza w kopalniach węgla kamiennego, rok 2015 będzie najbardziej bezpiecznym w historii powojennego górnictwa – powiedział prezes Wyższego Urzędu Górniczego Mirosław Koziura w piątek (4 grudnia) w czasie uroczystości barbórkowych.

Górnictwo: woj. opolskie wśród silnych ośrodków górniczych

Woj. opolskie można zaliczyć do silnych ośrodków górniczych - uznał wiceprezes Wyższego Urzędu Górniczego (WUG). Opolszczyzna najbogatsza jest w kruszywa naturalne oraz wapienie i stanowi jeden z najsilniejszych ośrodków przemysłu wapienniczego w kraju.Okazją do omówienia sytuacji przemysłu wapienniczego i tzw. białego górnictwa w regionie i

Nagrody: wyróżnienie dla dyrektora WUG

Józef Koczwara - dyrektor Departamentu Energomechanicznego Wyższego Urzędu Górniczego - został uhonorowany Nagrodą im. Haliny Krahelskiej przez głównego inspektora pracy, Iwonę Hickiewicz.