wug

Lista artykułów

WUG: 22 kwietnia wizja w Sztolni Dziedzicznej

W najbliższy poniedziałek (22 kwietnia) w Sztolni Dziedzicznej w Zabrzu, gdzie w piątek (19 kwietnia) trwała akcja ratownicza, zostanie przeprowadzona wizja - poinformowała portal górniczy nettg.pl rzeczniczka prezesa Wyższego Urzędu Górniczego Jolanta Talarczyk.Dochodzenie przyczyn i okoliczności tego wypadku prowadzi Okręgowy Urząd Górniczy w Gliwicach przy

Górnictwo: więcej rejonów szczególnego nadzoru

W środę (17 kwietnia) w Wyższym Urzędzie Górniczym w Katowicach spotkali się dyrektorzy Okręgowych Urzędów Górniczych, nadzorujących kopalnie węgla kamiennego (Gliwice, Rybnik, Katowice, Lublin) oraz Specjalistycznego Urzędu Górniczego. Wiodącym tematem była wymiana informacji o rejonach szczególnego nadzoru – dowiedział się portal

WUG: telekonferencja na temat zagrożenia metanowego

W poniedziałek (15 kwietnia) odbyła się czwarta edycja telekonferencji organizowanej przez Wyższy Urząd Górniczy i Państwową Służbę Nadzoru Górniczego i Bezpieczeństwa Przemysłowego Ukrainy dla pracowników inspekcyjno-technicznych – dowiedział się portal górniczy nettg.pl z informacji Jolantę Talarczyk, rzecznika prasowego WUG.Jej tematem były

Pozytywne tendencje w spółkach górniczych

Dziennikarz portalu górniczego zapytał Janusza Malingę, dyrektora Departamentu Warunków Pracy Wyższego Urzędu Górniczego o stan bezpieczeństwa w polskich kopalniach.- Jestem przekonany, że znaleźliśmy dobre metody, które pomogą nam rozwiązać część problemów w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy. Zdały egzamin seminaria i szkolenia dla

WUG: katalog dobrych praktyk w zakładach przeróbczych

Chcąc poprawić bezpieczeństwo pracy w górnictwie należy zwracać uwagę na inwestycje, drążenie wyrobisk, transport ludzi do przodków, zagrożenia klimatyczne, eksploatację maszyn i urządzeń. Takie priorytety w poprawie bezpieczeństwa pracy w kopalniach wskazywał Piotr Litwa, prezes Wyższego Urzędu Górniczego, otwierając czwartkowe (11 kwietnia) posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa Pracy w Górnictwie, która jest eksperckim gremium doradczym WUG.

Górnictwo: konferencja o bezpieczeństwie i partnerstwie (GALERIA)

Przyczyny wypadków śmiertelnych i ciężkich w górnictwie podziemnym są od lat te same. Oberwanie skał, tąpnięcie, zawał i nieprzestrzeganie przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. W 2012 roku zanotowano 2 809 wypadków ogółem, w tym 28 wypadków śmiertelnych, 18 ciężkich i 2 763 lekkich - poinformowano oficjalnie podczas konferencji

WUG: z innowacją bezpieczniej w górnictwie

Nadzór górniczy zamierza wyróżnić innowacyjne rozwiązania, wprowadzone w polskich zakładach wydobywczych dla poprawy bezpieczeństwa pracy. Latem rusza pierwsza edycja konkursu "Z innowacją bezpieczniej w górnictwie", który ma promować nowinki w tym zakresie.Do udziału w zaplanowanym na sierpień konkursie zaprosił prezes Wyższego Urzędu

Jaworze: podsumują stan bezpieczeństwa w kopalniach

We wtorek, 9 kwietnia, w Jaworzu koło Bielska-Białej odbędzie się XV Konferencja zatytułowana „Problemy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w polskim górnictwie". Szczególnie interesująca będzie z pewnością debata pod hasłem „Samorząd – przedsiębiorca górniczy. Tylko współpraca!" Poprowadzi ją Piotr Wojtacha, dyrektor Departamentu