Transformacja energetyczna z wodorem na czele
Francuski rząd uruchomił nowy plan naprawy po kryzysie spowodowanym Covid-19, który obejmuje 30 mld euro na inwestycje w transformację energetyczną. Najważniejszym priorytetem jest stworzenie gospodarki wodorowej, w którą do końca 2022 r. zostaną zainwestowane 2 mld euro, a do 2030 r. 7,2 mld euro. Pieniądze zostaną przeznaczone na działalność badawczo-rozwojową i projekty rozwoju