750 zł rekompensaty na tonę dla sprzedających węgiel po 1000 zł
- Firmy, które sprzedadzą węgiel po ok. 1000 zł za tonę mogą liczyć na rekompensatę ok. 750 zł/t. Odbiorca końcowy uzyska produkt w cenie akceptowalnej, a sprzedawca będzie mógł realizować zysk - zapowiedział we wtorek pełnomocnik ministra klimatu ds. bezpieczeństwa energetycznego Wojciech Krawczyk. We wtorek Rada Ministrów ma zająć się rekompensatami dla sprzedawców węgla,