ure

Lista artykułów

Zaslepka

Energia: jest przestrzeń do obniżki cen w taryfach na 2014 r.

Prezes Urzędu Regulacji Marek Woszczyk widzi przestrzeń do kolejnej obniżki cen energii w taryfach na 2014 r.- Przestrzeń do obniżki cen energii jest zawsze - powiedział Woszczyk na wtorkowej (2 lipca) konferencji prasowej, pytany, czy podczas kolejnego postępowania taryfowego należy się spodziewać obniżenia cen energii dla grupy taryfowej G, czyli gospodarstw domowych.W połowie

URE: uwolnią ceny gazu dla dużych odbiorców

Ceny gazu dla największych odbiorców tego surowca zostaną uwolnione w momencie wejścia w życie tzw. obliga giełdowego dla gazu, komunikat w tej sprawie zostanie wydany w pierwszej połowie lipca - poinformował prezes URE Marek Woszczyk.- W pierwszej połowie lipca wydamy komunikat zawierający zamiar ogłoszenia uwolnienia z chwilą wejścia w życie obliga giełdowego, razem z

Kadry: szef URE we władzach międzynarodowej organizacji

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, Marek Woszczyk, po raz kolejny został wybrany jednym z członków Prezydium Regionalnego Stowarzyszenia Regulatorów Energetyki (ERRA) – dowiedział się portal górniczy z informacji przekazanych przez biuro prasowe URE. Głosowanie nad wyborem składu Prezydium odbyło się podczas spotkania Zgromadzenia Ogólnego ERRA, 10

Energetyka: Śląskie i Małopolskie chcą zwiększać konkurencyjność

Woj. śląskie i małopolskie chcą, współpracując, zwiększać konkurencyjność energetyki na swym terenie. Ma to być możliwe m.in. przy wykorzystaniu możliwości płynących z niskich cen energii oraz rozwoju technologii energetycznych.To jeden z wniosków zorganizowanego w piątek w Katowicach IV Forum Nowej Gospodarki. Fora są organizowane naprzemiennie od 2011 r. w

Rynek: ceny energii elektrycznej pójdą w dół

Od 1 lipca rachunki za energię elektryczną dla gospodarstw domowych u czterech głównych sprzedawców spadną od 2 do 2,6 proc. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zakończył we wtorek proces zatwierdzania nowych taryf - poinformował Urząd.

Zaslepka

Energetyka: gazowe obligo jest możliwe

Realizacja koncepcji rozwoju rynku gazu w Polsce przez wprowadzenie obliga, czyli obowiązku sprzedaży przez giełdę jest trudna, ale brakuje argumentów mówiących, że to niemożliwe - uważa prezes Urzędu Regulacji Energetyki Marek Woszczyk.- Nie znam przekonujących argumentów, że koncepcja obliga jest niemożliwa do zrealizowania. To, że nigdzie w Europie nie

URE: trójpak energetyczny do 30 września

Dobrze byłoby, gdyby projekt nowelizacji, zwanej "małym trójpakiem" energetycznym, wszedł w życie przed 30 września, bo wtedy kończy się taryfa podmiotu dominującego na tym rynku, czyli PGNiG - uważa prezes Urzędu Regulacji Energetyki Marek Woszczyk.Szefv URE dodał, że nowa taryfa nie obejmowałby już PGNiG, a także tej grupy odbiorców gazu, które

Zaslepka

Energetyka: dwie firmy zakładają w taryfach spadek cen

Wszystkie przedsiębiorstwa obrotu energią elektryczną odpowiedziały na wezwanie Urzędu Regulacji Energetyki do składania wniosków taryfowych, ale tylko dwie firmy zakładają w cennikach spadek cen - poinformowała rzeczniczka URE Agnieszka Głośniewska.- Wszystkie przedsiębiorstwa odpowiedziały na wezwanie prezesa URE. Dwóch sprzedawców złożyło wnioski