transport

Lista artykułów

Koniec remontu linii kolejowych Chybie - Nędza

Rewitalizację kilku odcinków linii kolejowych między Chybiem a Nędzą przez Żory i Rybnik zakończył zarządca kolejowej infrastruktury, spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Łącznie to 60 km linii obsługujących głównie ruch towarowy. Roboty objęły m.in. 60 km linii, 10 stacji i przystanków oraz 81 różnych obiektów inżynieryjnych. Dotyczyły odcinków linii kolejowych w relacji

1565376489 zdjecie defilada

Zmiany w komunikacji w GZM

11 listopada większość połączeń komunikacji miejskiej w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii będzie kursowała zgodnie z rozkładami obowiązującymi w niedziele i święta. Od tej reguły będą jednak wyjątki - podał w czwartek Zarząd Transportu Metropolitalnego. Ponadto, w związku z organizowanymi biegami z okazji Święta Niepodległości, w Chorzowie i w Dąbrowie Górniczej

Ponad 4 tys. km autostrad i dróg ekspresowych w użytkowaniu

W czwartek przekroczymy barierę 4 tys. km autostrad i dróg ekspresowych, będących w użytkowaniu w naszym kraju - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Stanie się tak, gdy zostanie oddana do ruchu obwodnica Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11. Obwodnica Szczecinka o długości 12 km usprawni przejazd na drodze S11, łączącej Pomorze z Wielkopolską i

Dotacje na transport publiczny na Śląsku

Ponad 171 mln zł przeznaczonych na dotacje do inwestycji m.in. w centra przesiadkowe, inteligentne systemy transportowe i tabor autobusowy w centralnej części woj. śląskiego rozdzieli w trwającym konkursie zarząd tego województwa. W ostatnim takim konkursie Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego na lata 2014-2020 (RPO) w październiku br. między 10 inwestycji podzielono

W GZM aplikacja informująca o transporcie miejskim

Informacje m.in. o działaniu komunikacji miejskiej i rowerów publicznych na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii ma zapewnić udostępniona aplikacja. Ma ona służyć przekazywaniu informacji między nadawcami miejskimi a mieszkańcami. O uruchomieniu aplikacji Vizum na obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii poinformowała w poniedziałkowym komunikacie komórka GZM

Dodatkowe pociągi na Wszystkich Świętych

Dodatkowe pociągi PKP Intercity, wzmocnienie służb technicznych PKP Polskich Linii Kolejowych i pomoc informatorów mobilnych na Wszystkich Świętych zapowiada w czwartkowym komunikacie zarządca kolejowej infrastruktury - PKP PLK. Jak informują kolejarze, na czas podróży w okresie Wszystkich Świętych i Narodowego Święta Niepodległości PKP Intercity zaplanowało dodatkowe pociągi

Prawie 2 miliony pasażerów PKP Intercity więcej niż przed rokiem

Z usług PKP Intercity skorzystało w pierwszych trzech kwartałach tego roku prawie 2 mln pasażerów więcej niż w takim samym okresie przed rokiem - poinformował w środowym komunikacie kolejowy przewoźnik. PKP Intercity podały, że od stycznia do końca września tego roku pociągami spółki podróżowało ponad 36,7 mln pasażerów, co oznacza 5,5-proc. wzrost w stosunku do

Nocny autobus dla górników

Na trasie Bytom- Piekary Śląskie od początku listopada ruszy nowa nocna linia autobusowa. Jak podaje serwis silesia24, uruchomienie nowego autobusu to odpowiedź Zarządu Transportu Metropolitalnego na potrzebę górników, którzy na tej trasie dojeżdżają do pracy. Linia 113N ruszy w nocy z 1 na 2 listopada na trasie: Bytom Dworzec – Piekary Śląskie Kopalnia – Piekary Śląskie