Przez epidemię mniej pasażerów na kolei
Liczba podróżnych na kolei w marcu tego roku spadła o prawie 37 proc. w stosunku do marca roku 2019 - poinformował w środę, 29 kwietnia, Urząd Transportu Kolejowego (UTK). Z danych UTK wynika, że w marcu tego roku koleje przewiozły w Polsce ponad 17,7 mln pasażerów, podczas gdy rok temu było ich 24,4 mln. "W marcu widoczne są już skutki epidemii koronawirusa. Szczególnie