stowarzyszenie gmin górniczych

Lista artykułów

Wszyscy powinniśmy bronić węgla

Czy w gminach górniczych na Śląsku powinno pozostać zaledwie 2–3 procent podatków, uiszczanych przez górnictwo, a reszta ma trafiać do budżetu państwa, czy też proporcje te powinny być nieznacznie lepsze na korzyść gmin, które ekologicznie ponoszą cały ciężar eksploatacji górniczej?