solidarność

Lista artykułów

1669120026 seminarium jsw

Górnicza spółka zorganizowała seminarium historyczne

Porozumienie Jastrzębskie jest częścią wystawy stałej w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach. JSW SiG należące do Jastrzębskiej Spółki Węglowej zorganizowało tam seminarium historyczne pod nazwą „Górnicza Tożsamość Wujek ‘81” - poinformowała JSW w komunikacie. Seminarium historyczne w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności rozpoczęło się od

Manifestacja odwołana. Związkowcy z S siadają do stołu z premierem

W czwartek, 17 listopada, w Warszawie miała się odbyć manifestacja zorganizowana przez NSZZ Solidarność. Protest został jednak zawieszony w związku z sytuacją międzynarodową. Jak poinformował szef związku Piotr Duda w czwartek przedstawiciele Solidarności usiądą do stołu negocjacyjnego z premierem Mateuszem Morawieckim. Manifestacja zorganizowana przez Solidarność pod nazwą

Manifestacja w Warszawie odwołana

W czwartek, 17 listopada, w Warszawie miała się odbyć manifestacja zorganizowana przez NSZZ Solidarność. Protest został jednak zawieszony w związku z sytuacją międzynarodową. Jak poinformowali przedstawiciele górniczej Solidarności w środę (16 listopada) Komisja Krajowa NSZZ Solidarność na nadzwyczajnym posiedzeniu podjęła decyzję o zawieszeniu jutrzejszego Marszu Godności.

1668331933 karczma still096

Górnicy Węglokoksu świętowali na karczmie piwnej

Tradycji stało się zadość. Po dwuletniej przerwie wymuszonej przez pandemię odbyła się karczma piwna Organizacji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Górnictwa Węgla Kamiennego w Bytomiu oraz Węglokoksu SA. Na zaproszenie prezesa Węglokoksu Tomasza Heryszka i przewodniczącego Organizacji Międzyzakładowej NSZZ S Jarosława Grzesika w hali sportowej „Na Skarpie” w Bytomiu w

Handlowa Solidarność chce skrócenia godzin pracy w sklepach

Zdaniem związkowców z Solidarności w obliczu kryzysu energetycznego sieci handlowe powinny skrócić godziny otwarcia sklepów. Apel w tej sprawie 9. listopada został skierowany do Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji - poinfmormowali w komunikacie przedstawiciele Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności. Apel handlowej Solidarności to reakcja na podejmowane w ostatnim czasie działania

Rząd nie jest za węglem. Powinniśmy zawalczyć o umowę społeczną

- Trzeba jasno powiedzieć, że oni nie są za węglem i nigdy nie będą. Nie ma żadnej woli rządu, żeby węgiel wrócił do łask – ocenił działania rządu Bogusław Hutek, przewodniczący górniczej Solidarności i przewodniczący S w Polskiej Grupie Górniczej. Jak wskazał priorytetem górniczych związków zawodowych powinna być teraz jak najszybsza notyfikacja umowy społecznej. W

1640087674 piast

Górnicy będą protestować w Warszawie. „Rząd mydli oczy”

- To jeden z ostatnich momentów, aby powalczyć o pozycję węgla w naszej gospodarce, o zagwarantowanie, że będzie paliwem przejściowym w czasie transformacji energetycznej, o inwestycje w nowe technologie węglowe – argumentują przedstawiciele śląsko-dąbrowskiej Solidarności w biuletynie skierowanym do górników. W ten sposób zachęcają górników do uczestnictwa w manifestacji,

Nowej kopalni raczej nie będzie

Podczas, gdy związkowcy z Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Brunatnego naciskają rząd w sprawie rozważenia eksploatacji złoża Złoczew, eksperci twierdzą, że takie rozwiązanie nie wchodzi w grę. - Prawdopodobieństwo graniczy z pewnością, że nowej kopalni węgla brunatnego w Polsce na pewno nie będzie – podkreśla w rozmowie z dziennikarzem portalu nettg.pl dr inż. Mateusz Sikora