Katowice: prezydent o śląsko-polskiej solidarności (GALERIA)
Na Placu Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyły się dzisiaj (22 czerwca) uroczystości 90. rocznicy przyłączenia Górnego Śląska do Polski. W programie wydarzenia znalazły się ceremonia wojskowa, inscenizacja wkroczenia wojsk polskich do Katowic oraz defilada. Honorowy patronat nad uroczystościami objął Prezydent RP Bronisław Komorowski, który w swoim wystąpieniu