samorządy

Lista artykułów

Zaslepka

Śmieci: radni z Częstochowy piszą do wojewody

Przepełnione pojemniki na odpady - to zdaniem dwóch częstochowskich radnych jeden z głównych problemów związanych z funkcjonowaniem nowego systemu gospodarki odpadami w mieście. Poinformowali we wtorek (27 sierpnia), że wysłali w tej sprawie pismo do wojewody śląskiego."Z niepokojem, wynikającym między innymi z licznych interwencji mieszkańców,

Zaslepka

Ruda Śląska: klucze zamienią się w koty i gołębie

Ponad 400 sztuk zaledwie w trzy tygodnie - tyle kluczy mieszkańcy Rudy Śląskiej przynieśli do magistratu. Przetopione posłużą do odlewu figurek kotów oraz gołębi. - Dziękujemy wszystkim za przyniesione klucze i prosimy o więcej. Apelujemy również o otwieranie swoich punktów zbiórki - mówi Renata Młynarczuk, naczelnik wydziału komunikacji

Zaslepka

Śląskie: siedem projektów dzięki inicjatywie Jessica

Siedem projektów, przywracających świetność zdegradowanym obiektom, jest realizowanych w woj. śląskim dzięki unijnej inicjatywie Jessica. W ostatnich tygodniach pożyczki z tej puli przyznano kolejnym projektom - w Tychach i Gliwicach.Samorząd Tychów był pierwszym w regionie, który w ubiegłym roku skorzystał z inicjatywy Jessica. Dzięki unijnej pożyczce budynek

Zaslepka

Tychy: będą walczyć z komarami i kleszczami

Opryski przeciw komarom i kleszczom zapowiedział Urząd Miasta w Tychach - poinformowała w czwartek (18 lipca) rzeczniczka magistratu Ewa Grudniok. Tychy są kolejnym, po Częstochowie miastem, które zdecydowało się na opryski.Opryski potrwają w Tychach od 24 do 31 lipca. Samorząd zamierza na nie wydać ok. 14 tys. zł.Dezynsekcja obejmie 54 ha. Zostanie przeprowadzona na terenach

Zaslepka

Dąbrowa Górnicza: powstanie droga do terenów inwestycyjnych

Do końca 2014 r. powstać ma droga dojazdowa do jednego z największych terenów inwestycyjnych w południowej Polsce - blisko 260 ha położonych w dzielnicy Dąbrowy Górniczej, Tucznawie. W środę (17 lipca) samorząd miasta poinformował o rozpoczęciu budowy tego połączenia.Niespełna 9-kilometrowa droga, która jednocześnie stanie się obwodnicą zakorkowanej dziś

Infrastruktura: powstała samorządowa spółka Stadion Śląski

Samorząd woj. śląskiego powołał spółkę celową "Stadion Śląski". Ma ona prowadzić zadania inwestycyjne i organizacyjne związane z tym nadal niedokończonym obiektem, a po jego ukończeniu - zarządzać nim.We wtorek (16 lipca) biuro prasowe urzędu marszałkowskiego woj. śląskiego poinformowało o podpisaniu aktu notarialnego powołania spółki; wkrótce

Śląskie: samorządy wspólnie kupią energię za ponad 80 mln zł

26 samorządów i 120 samorządowych jednostek z woj. śląskiego zamierza we wspólnym przetargu kupić 287 gigawatogodzin energii elektrycznej. To o połowę więcej niż w pierwszym, ubiegłorocznym przetargu. Wartość zamawianej energii szacuje się na ponad 80 mln zł.Jak podał we wtorek (16 lipca) Górnośląski Związek Metropolitalny (GZM), który jest

Śląskie: porozumienie samorządów w sprawie DTŚ

Prezydenci Mysłowic, Jaworzna i Sosnowca podpisali w czwartek (11 lipca) porozumienie służące budowie przez te miasta wschodniego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej (DTŚ). Dziś łączy ona Katowice z Zabrzem, a kolejny odcinek - do Gliwic - jest w budowie.- Powstanie tej drogi jest w interesie zarówno Jaworzna, Mysłowic i Sosnowca, jak i Katowic. DTŚ w kierunku zachodnim, czyli do