Śląskie: Metropolia wystąpiła do premiera w sprawie cen energii
Apel o uchronienie samorządów i ich mieszkańców przed drastycznymi podwyżkami cen energii skierował do premiera Mateusza Morawieckiego w imieniu 41 miast i gmin członkowskich Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM) przewodniczący jej zarządu Kazimierz Karolczak. Został on wystosowany jeszcze przed piątkowymi, 21 grudnia, decyzjami rządu w tej sprawie. Jak poinformował w