restrukturyzacja

Lista artykułów

Górnictwo: posłowie PiS zapewniają, że nie będzie likwidacji kopalń

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości Barbara Dziuk, Grzegorz Matusiak i Michał Wójcik spotkali się w środę (23 grudnia) w Katowicach z dziennikarzami, aby wyjaśnić kwestie związane z nowelizacją ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego. Parlamentarzyści wielokrotnie podkreślali, że rząd PiS ma na celu restrukturyzacje branży, a nie likwidacje kopalń. Kilka

Katowice: posłowie PO o nowelizacji ustawy o górnictwie

Platforma Obywatelska jest zadowolona, że PiS kontynuuje jej program naprawy sektora górnictwa kamiennego, ale również jest zaniepokojona zmianami wprowadzonymi w nowelizacji ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego w latach 2008-2015. Żałuje również, że ministrem energii nie został Grzegorz Tobiszowski, co zdaniem śląskich posłów PO świadczy o tym, że PiS zlekceważyło Śląskie.

Sejm: uchwalono nowelę ustawy o górnictwie węgla kamiennego

Przedłużenie możliwości stosowania środków naprawczych i osłonowych w górnictwie na okres po 2015 r. - zakłada uchwalona we wtorek (22 grudnia) przez Sejm nowela ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego.

Prawo: do końca roku będzie nowela ustawy o górnictwie

Musimy do końca roku uchwalić nowelizację ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego - mówił na komisji sejmowej wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Chodzi m.in. o przedłużenie środków naprawczych i osłonowych w górnictwie na okres po 2015 r.

Sejm: poselski projekt zmian do ustawy o funkcjonowaniu górnictwa

W poniedziałek (21 grudnia) do pierwszego czytania skierowano poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego - dowiedział portal górniczy nettg.pl z informacji przekazanych przez Sejm. Odnosi sie on m.in. do likwidacji kopalń, zbywaniu zakładów górniczych, urlopów górniczych i odpraw. Z pełną treścią projektu można zapoznać się poniżej.

Górnictwo: wicepremier Morawiecki o ratowaniu branży

Rząd przygotowuje plan, jak w obecnych szczupłych zasobach zabezpieczyć przyszłość górnictwa - powiedział w piątek (11 grudnia) w Jaworznie wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Zadeklarował wolę, by górnictwo przez lata zasilało kluczową część miksu energetycznego.

Jaworzno: prezydent RP w obronie polskiego górnictwa

Węgiel jest absolutnie naszym podstawowym surowcem energetycznym. Nikogo nie musimy o węgiel prosić, od nikogo nie musimy go kupować. Możemy go wydobywać sami. To, w jaki sposób będziemy go wydobywali, w jaki sposób będziemy działali wobec naszego przemysłu wydobywczego jest naszą decyzją i nasz sprawą. Ale jest też odpowiedzialnością rządzących – powiedział prezydent RP Andrzej Duda w piątek (11 grudnia) podczas spotkania z załogą Zakładu Górniczego Sobieski w Jaworznie.

Nie będzie żadnej likwidacji

Podkreślam raz jeszcze, że nie będzie żadnego zamykania kopalń. W ogóle nie ma, o czym tu dyskutować - zapewnia w rozmowie z Trybuną Górniczą poseł Prawa i Sprawiedliwości GRZEGORZ TOBISZOWSKI.