Zwiększone wydobycie węgla w PGG jest przejściowe
- Najbliższe dwa lata w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej (PGG) mogą być czasem zwiększonego wydobycia węgla, jednak później spółka powróci na ścieżkę stopniowego spadku produkcji - ocenił w czwartek, 2 lutego, w Polskim Radiu Katowice prezes PGG Tomasz Rogala. W ub.r. kopalnie tej największej górniczej firmy wydobyły ok. 22,6 mln t węgla, wykonując plan produkcyjny w 97