pgg

Lista artykułów

Malowali tam, gdzie umierali górnicy

Uczestnikami trzydniowego pleneru malarskiego na terenie katowickiej kopalni Wujek byli plastycy, uczniowie, studenci szkół artystycznych oraz sympatycy malarstwa. Zgłosiło się blisko 70 osób. Celem projektu było utrwalenie na płótnie tkanki historycznej obiektów związanych z pacyfikacją kopalni Wujek w 1981 r. - Zadaniem każdego twórcy było wykonanie pracy zgodnej z tytułowym

1686909203 prs4 2 pgg

PGG przekazała zabytkowy komputer do muzeum

Polska Grupa Górnicza przekazała do Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach komputer PRS-4, który do 29 stycznia 2022 r. pracował w Dziale Tąpań w kopalni Wujek. Należy dodać, że został on wyprodukowany pod koniec lat 70-tych. Jak podały służby prasowe PGG, to chyba ostatni komputer tego typu. Do muzeum trafił wraz z pełną, nienagannie zachowaną dokumentacją.

Nie żyje pracownik Polskiej Grupy Górniczej

W czwartek, 15 czerwca, około godz. 14.45 w ruchu Piast kopalni Piast-Ziemowit, należącej do Polskiej Grupy Górniczej, znaleziono mężczyznę, który nie dawał oznak życia - poinformował portal netTG.pl dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczego. Górnika, pracującego na zmianie A, znalazł pracownik zmiany B w pomieszczeniu socjalnym w budynku załadowni miału w pozycji półsiedzącej i

Rada nadzorcza wybrała prezesa i wiceprezesów PGG

W czwartek, 15 czerwca, poznaliśmy skład zarządu Polskiej Grupy Górniczej na kolejną kadencję. Rada nadzorcza po rozmowach z kandydatami, które odbyły się w siedzibie spółki w Katowicach, postanowiła powołać do zarządu menadżerów, którzy poprzednio zarządzali spółką. „W wyniku przeprowadzonego przez Radę Nadzorczą postępowania kwalifikacyjnego w dniu 15 czerwca 2023 r.

Studenci z Lublina szkolili się na Wujku

Podziemne pole szkoleniowe w kopalni Wujek to doskonałe miejsce do przeprowadzania części praktycznej różnych kursów, szkoleń nowych pracowników czy zajęć dla uczniów szkół średnich i uczelni wyższych. Przekonała się o tym grupa studentów I stopnia 2 roku Geografii z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina, która  w ramach ćwiczeń terenowych z przedmiotu geografia

Kto będzie zarządzać największą spółką węglową?

W czwartek, 15 czerwca, w Polskiej Grupie Górniczej rozpoczynają się rozmowy z kandydatami do zarządu spółki. Konkurs ma związek z kończącą się w czerwcu br. kadencją obecnego zarządu, która była już dwukrotnie przedłużana. Rada nadzorcza będzie rozmawiać z kandydatami w czwartek i jeśli będzie taka konieczność, także w piątek. Jak nieoficjalnie ustalił portal netTG.pl,

Wody dołowe z kopalń PGG to nie jest breja, maź czy szlam

Polska Grupa Górnicza odniosła się do informacji, które zostały zaprezentowane w programie z cyklu „Czarno na białym” pt. „Odra - mętne wywody” pokazanym w stacji TVN24. Spółka zapewniła w mediach społecznościowych, że wody dołowe z jej kopalń nie wyglądają, jak: „breja, muły, maź, oleje, szlamy, kisiel, ścieki o odstręczającym zapachu, niepokojąca substancja,

Kopalnie zrealizowały plan z niewielką nadwyżką

Jak wynika z danych przekazanych przez Polską Grupę Górniczą stronie związkowej, po 5 miesiącach br. spółce udało się zrealizować plan produkcyjny z niewielką nadwyżką. W 2023 roku największa węglowa spółka zamierza wyprodukować nieco ponad 23 mln ton surowca. Brak inwestycji w kopalniach w ostatnich latach sprawił, że realizacja planów produkcyjnych może być sporym