park śląski

Lista artykułów

Zaslepka

Park Śląski: kolejka wąskotorowa będzie modernizowana

Rozpoczęła się rozbiórka ponadpięćdziesięcioletniej kolejki wąskotorowej w Parku Śląskim. Na wiosnę ma ruszyć odbudowa pierwszego jej odcinka, który ma być gotowy w 2014 r. Docelowo władze Parku chcą odbudować całą liczącą 4200 metrów trasę.Arkadiusz Godlewski, prezes samorządowej spółki WPKiW SA, która zarządza Parkiem, poinformował w

Zaslepka

Park Śląski: kolejka wąskotorowa do rozbiórki

Istniejąca ponad 50 lat parkowa kolej wąskotorowa w Parku Śląskim jest tak zniszczona, że trzeba ją rozebrać. Władze Parku będą chciały odbudować kolejkę - na własną rękę, sposobem gospodarczym.Poinformował o tym w poniedziałek prezes zarządzającej Parkiem samorządowej spółki WPKiW SA Arkadiusz Godlewski. Godlewski na wniosek radnych Sejmiku Woj. Śląskiego