nfośigw

Lista artykułów

Termomodernizacja: może te dopłaty i ulgi będą dla ciebie?

Gospodarstwa domowe o dochodach 1,6 tys. zł na osobę miesięcznie otrzymają dotacje z NFOŚiGW na termomodernizację i wymianę pieców grzewczych - mówił w czwartek, 19 kwietnia, szef MŚ Henryk Kowalczyk. Dodał, że gospodarstwom o dochodach powyżej 1,6 tys. zł na osobę zostanie zaproponowana ulga wliczona w PIT. Jak powiedział w czwartek w Radiu Plus minister Kowalczyk, podczas

Ekologia: Fundusz wyda miliardy na walkę ze smogiem

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na walkę ze smogiem do 2023 roku wyda 25 mld zł - poinformował w czwartek, 22 marca, wiceminister środowiska Sławomir Mazurek. Wiceszef MŚ odpowiadał w czwartek w Sejmie na pytania posłów PiS nt. działań resortu związanych z poprawą jakości powietrza w Polsce. Mazurek poinformował, że NFOŚiGW do 2023 roku wyda na walkę ze

Ekologia: miliardy z Funduszu na ochronę powietrza

Kwotą 25 mld zł dysponuje w latach 2016-23 Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na działania związane z jakością powietrza - mówił w poniedziałek, 19 marca, w Sosnowcu wiceminister środowiska Sławomir Mazurek. Wiceminister uczestniczył tam w obradach wyjazdowej sesji sejmowej komisji zdrowia poświęconej problemom zanieczyszczenia powietrza. - Narodowy Fundusz

Fundusze UE: tereny pogórnicze mogą uzyskać dziesiątki milionów złotych

Na rekultywację zdegradowanych terenów w tym na odtworzenie zieleni w miastach Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczy 120 mln zł z unijnych funduszy. Zdecydowana większość, bo 80 mln trafi do województwa śląskiego. NFOŚiGW poinformował 2 marca w piątkowym komunikacie, że nabór wniosków na realizację proekologicznych inwestycji w miastach ruszy 30

NFOŚiGW: 151 mln zł na rekultywację zdegradowanych terenów

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zarezerwował 151 mln zł na inwestycje ograniczające negatywne oddziaływanie na środowisko oraz przywracające do ponownego użytkowania tereny zdegradowane - poinformował Fundusz w środę, 21 lutego. Nabór wniosków w ramach programu priorytetowego Ochrona powierzchni ziemirozpocznie się 1 marca. O dofinansowanie – w

Sosnowiec: unijne fundusze na gospodarkę wodno-ściekową

Około 80 mln zł do 2020 r. wyda Sosnowiec na trzeci etap budowy kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz przebudowę sieci wodociągowej w mieście. Ekologiczną inwestycję dofinansuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który zarezerwował na ten cel 41,5 mln zł z Funduszu Spójności - poinformowały portal nettg.pl służby prasowe NFOŚiGW. Beneficjentem unijnego

NFOŚiGW: rusza nabór w programie Geologia i górnictwo

W Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej od poniedziałku 15 stycznia będzie można ubiegać się o dofinansowanie w ramach programu Geologia i górnictwo. Do wykorzystania jest w sumie 250 mln zł w formie dotacji i pożyczki - poinformował NFOŚiGW w piątkowym komunikacie. Celem programu jest ograniczenie negatywnego oddziaływania na środowisko wynikającego z wydobycia

Katowice: szczyt klimatyczny ma kosztować ponad 140 mln zł

Organizacja grudniowego szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach kosztować będzie ponad 140 mln zł - poinformowali przedstawiciele Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz władz Katowic. Najwięcej, bo ok. 130 mln zł wyłoży NFOŚiGW. Minister środowiska Jan Szyszko podkreślił na poniedziałkowej, 8 stycznia, konferencji prasowej, że największym wyzwaniem