nfośigw

Lista artykułów

1538649361 jakosc paliw me twitter

Warszawa: przedstawiciele rządu prezentują przepisy o jakości węgla

Podczas briefengu prasowego w Sejmie RP w czwartek, 4 października, przedstawiciele Ministerstwa Energii, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wspólnie poinformowali o przyjęciu uzgodnionej treści rozporzadzeń wykonawczych do ustawy o monitorowaniu i kontrolowaniu jakości paliw. W spotkaniu z mediami w Warszawie

Ochrona środowiska: jesteśmy w połowie drogi

- Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej mają na najbliższe 10-12 lat wielkie zadania związane z programem Czyste Powietrze - mówił we wtorek, 11 września, minister środowiska Henryk Kowalczyk. WFOŚiGW obchodziły we wtorek 25. rocznicę powstania. To przeogromny program o wielkiej skali finansowej - mówił Kowalczyk na konferencji prasowej, towarzyszącej obchodom

1518455509 piotr wozniak arc

NFOŚiGW: geotermia konkurencją dla tradycyjnych ciepłowni

- W Polsce obecnie przy wykonanych ponad 20 odwiertach wykorzystujemy 30 proc. potencjału geotermalnego kraju - ocenił wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Dominik Bąk. Fundusz dodaje, że geotermia może być konkurencją dla tradycyjnych ciepłowni. Wiceszef NFOŚiGW poinformował na wtorkowej, 11 września, konferencji prasowej, że w latach 1995-2018

Czyste Powietrze: Fundusz gotowy do startu programu

Jesteśmy gotowi do startu programu Czyste Powietrze, nabór ruszy we wrześniu, w drugiej połowie miesiąca, to ustalony termin - zapewniła w we wtorek, 11 września, wiceprezes NFOŚiGW Anna Król. Przez 12 lat programu na wymianę pieców i termomodernizację mają zostać wydane 103 mld zł. - Nabór ruszy we wrześniu, myślę, że już niedługo w drugiej połowie września. To jest już

Czyste Powietrze: program ze wsparciem

Ruszyła kampania edukacyjna dotycząca programu "Czyste Powietrze". Wsparciem w zarządzaniu nim jest interaktywny Portal Beneficjenta. Efekty ekologiczne i energetyczne oraz postęp w realizacji programu będą mierzone i oceniane przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz wojewódzkie inspektoraty ochrony środowiska. Podstawowym celem nowego programu "Czyste

Brzeszcze: pieniądze z NFOŚiGW na likwidację szkód

Wyższy Urząd Górniczy i Spółka Restrukturyzacji Kopalń otrzymają w sumie niemal 1,3 mln zł dotacji od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Te pieniądze przeznaczono na dwa projekty, które są kontynuacją oceny i zagospodarowania wyrobisk górniczych połączonych z powierzchnią, a także niwelowania szkód (w postaci obniżenia terenu) powstałych w wyniku

Białka Tatrzańska: ciepłownia geotermalna już za rok

Spółka Bania z Białki Tatrzańskiej - właściciel bazy narciarskiej i turystycznej - otrzyma z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej niemal 3,4 mln zł niskooprocentowanej pożyczki na budowę ciepłowni geotermalnej. W ramach dofinansowanego projektu przedsiębiorstwo Bania ma wdrożyć innowacyjny system wykorzystania w dodatkowy sposób energii geotermalnej. Woda z

NFOŚiGW: miliony dla wytwórców energii z OZE

3 września Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpocznie przyjmowanie wniosków dla przedsiębiorców zainteresowanych dofinansowaniem do produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych - podał Fundusz. Do rozdysponowania będzie 200 mln zł. NFOŚiGW wyjaśnił, że nabór potrwa do 31 października br., a rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na maj 2019 r.