motoryzacja

Lista artykułów

Tychy: panda classic, czyli koniec produkcji

Z końcem tego roku fabryka Fiata w Tychach zakończy produkcję modelu panda classic, wytwarzanego w tym zakładzie od dziewięciu lat - wynika z wtorkowej informacji Fiat Auto Poland.

40 lat temu kupiliśmy licencję na fiacika

26 października 1971 r. Polska Rzeczpospolita Ludowa kupiła licencję na produkcję małolitrażowego samochody Fiat 126. Jego produkcję rozpoczęto 6 czerwca1973 r. oficjalnie produkcja ruszyła 22 lipca) w specjalnie wybudowanej w tym celu w Tychach (Bieruniu) Fabryce Samochodów Małolitrażowych oraz w fabryce w Bielsku-Białej.

Prawo: piraci drogowi będą szybciej karani

Główny Inspektorat Transportu Drogowego podpisał z konsorcjum trzech firm ośmioletnią umowę na kompleksową obsługę druku masowego i korespondencji. Jak poinformował rzecznik GITD Alvin Gajadhur, oznacza to, że piraci drogowi będą szybciej karani.W skład konsorcjum wchodzą Poczta Polska, Itella Information oraz PTK Centertel.- Informacja o przekroczeniu dozwolonej prędkości

1331235814 fiat panda fabryka fiat pl

Tychy: 10-mln samochód zjechał z linii fabryki Fiata

10-mln samochód zjechał w czwartek z linii montażowej tyskiego zakładu Fiat Auto Poland. Tyle aut wyprodukowały w ciągu swojej 41-letniej historii zakłady w Bielsku-Białej i w Tychach - poinformowały w czwartek służby prasowe Fiat Auto Poland.Jubileuszowym samochodem był fiat 500C w kolorze czerwonym. Trafi on do Niemiec. Numer 9 999 999 przypadł szarej lancii ypsilon,

Samar: 18,7 tys. nowych samochodów kupiono we wrześniu br.

We wrześniu br. zarejestrowano w Polsce 18,7 tys. nowych aut, o 10,57 proc. mniej niż we wrześniu 2011r. - poinformował Instytut Samar, który monitoruje polski rynek motoryzacyjny.Prezes Instytutu Samar Wojciech Drzewiecki, powiedział PAP, że wrześniowy wynik jest jednym z najniższych od 2006 r. Zarejestrowano wówczas 16,7 tys. nowych samochodów osobowych.Drzewiecki

Akcje: zostaw auto pod domem, bo...

W sobotę 22 września już po raz dziesiąty w Polsce odbędzie się Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji w wielu miastach będzie można korzystać z bezpłatnego transportu publicznego oraz dowiedzieć się jak podróżować ekologicznie - przypomina Ministerstwo Środowiska.

Kampanie: ekojazda sposobem na oszczędności

Nawet 1 000 zł na rachunkach za paliwo oraz około 400 kg CO2 może zaoszczędzić w ciągu roku kierowca, prowadząc samochód zgodnie z zasadami ekojazdy - zapewnia Ministerstwo Środowiska, w komunikacie informującym o rozpoczynającej się kampanii „Zostań ekojeźdźcem! Oszczędź na paliwie 1000 zł rocznie!".Projekt nawiązuje do Europejskiego Tygodnia

Zaslepka

Moto: Fiat i Opel ograniczają produkcję

Polskie fabryki Fiata i Opla muszą ograniczać produkcję, bo z powodu kryzysu w Europie Zachodniej mają coraz mniej zamówień - informuje "Gazeta Wyborcza".