motoryzacja

Lista artykułów

Motoryzacja: koreańska spółka zamierza zainwestować 1 mld zł

Koreański inwestor zamierza w Polsce w przyszłym roku rozpocząć inwestycję w przemysł motoryzacyjny wartą 1 mld zł - zapowiedział w Ostrowcu Św. wicepremier Janusz Piechociński. Dodał, że nie chodzi tu o nagłaśnianą ostatnio sprawę nowej fabryki.Podczas spotkania z dziennikarzami wicepremier i minister gospodarki powiedział, że ostatnie trzy dni zajmował się sprawą

1387265315 bmw

Śląska policja: stop drogowej agresji!

Internet obiegły niedawno nagrania z pokładowych kamer samochodów, których kierowcy spotkali się z agresywnym zachowaniem ze strony innych uczestników ruchu. Pech chciał, że dwie takie sytuacje zarejestrowano w Katowicach...Wygląda na to, że śląska policja postanowiła wypowiedzieć wojnę takim zachowaniom, o czym świadczy ogłoszony we wtorek, 17 grudnia,

Zaslepka

Motoryzacja: VW stawia na szybkość

Oleśnica pod Wrocławiem, Września pod Poznaniem oraz Stargard Szczeciński, to - wg Pulsu Biznesu - trzy lokalizacje, na których może powstać warta 1 mld euro fabryka aut Volkswagena. Ważne, gdzie działka będzie najszybciej.Wg informacji gazety, z sześciu działek o powierzchni 300-350 ha z bocznicą kolejową największe szanse mają te trzy. To tereny, na których kiedyś

Zaslepka

Technologie: polski wkład w budowę Jaguara

Gdyńska firma Control Solutions zautomatyzuje produkcję silników Jaguara - informuje Puls Biznesu.Korzystając z pośrednictwa niemieckiego koncernu ThyssenKrupp, Polacy będą pracować nad automatyzacją linii produkcyjnej silników Diesla dla Jaguara, powstających w fabryce Wolverhampton w Wielkiej Brytanii.W pozyskaniu kontraktu pomogły w szczególności wcześniejsze

Kto będzie budował w Polsce fabrykę samochodów?

Jeszcze w grudniu "gracz z pierwszej półki światowego przemysłu motoryzacyjnego" ma złożyć deklarację w sprawie zbudowania w Polsce nowej fabryki - poinformował wicepremier Janusz Piechociński. Ostatnie rozmowy wskazują, iż lokalizacja w Polsce jest przesądzona - dodał.

Motoryzacja: który koncern zbuduje na Śląsku fabrykę?

W połowie grudnia tego roku jeden ze światowych koncernów motoryzacyjnych ma ogłosić zamiar budowy w Polsce nowej fabryki samochodów; inwestycja miałaby ruszyć już w marcu przyszłego roku - zapowiedział wicepremier Janusz Piechociński.

Bez unijnego nakazu ws. ładowania aut elektrycznych

Kraje UE powinny same decydować o tym, ile zbudują punktów ładowania pojazdów elektrycznych czy stacji do uzupełniania skroplonego gazu ziemnego dla pojazdów silnikowych - uzgodnili w czwartek (5 grudnia) w Brukseli unijni ministrowie ds. transportu.

UE: porozumienie ws. limitu emisji CO2 z samochodów

W piątek (29 listopada) ambasadorzy krajów UE zatwierdzili porozumienie z Parlamentem Europejskim ws. nowego limitu emisji CO2 z samochodów osobowych. Porozumienie zostało osiągnięte po wolcie Niemiec, które zmieniły zdanie ws. wcześniejszych ustaleń z PE.Zgodnie z porozumieniem, od 2020 r. 95 proc. nowych samochodów będzie musiało spełniać limit emisji na