motoryzacja

Lista artykułów

1654589974 polmotors

Polmotors zainwestuje ok. 63 mln zł w Katowickiej SSE

- Kosztem ok. 63 mln zł firma Polmotors - jeden z największych polskich producentów elementów karoserii dla światowych koncernów motoryzacyjnych - rozbuduje swoją fabrykę w Bielsku-Białej - poinformowała Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE), która zdecydowała o wsparciu tej inwestycji. Wsparcie przedsięwzięcia to 18. tego typu decyzja KSSE od początku tego roku. Projekt

1653999425 nesobus grupa polsat

Zaprezentowali polski autobus wodorowy

NesoBus to całkowicie nowy, wyprodukowany w Polsce zeroemisyjny miejski autobus wodorowy Grupy Polsat i ZE PAK. Stworzyli go polscy konstruktorzy i inżynierowie przy współpracy z partnerami z Europy i całego świata. Autobus ma 12 m długości, do 93 miejsc, w tym do 37 miejsc siedzących, jego zasięg to około 450 km, nie emituje spalin, oczyszcza powietrze, a jedyne co emituje to para

1653988318 noxo

Siemens uruchomił pierwszą stację szybkiego ładowania na śląskim odcinku autostrady A1

Przy rybnickim węźle autostrady A1 firma Siemens uruchomiła pierwszą stację szybkiego ładowania, dającą możliwość naładowania akumulatorów auta elektrycznego kilkakrotnie szybciej niż za pomocą wolnych ładowarek prądu przemiennego. To zarazem setna stacja operatora Noxo Energy - pierwsza ultraszybka. Jak poinformował Siemens we wtorkowym komunikacie prasowym, ultraszybkie stacje

1516784855 ladowanie samochodow elektromobilnosc energa

Metropolia zamawia w grupie zakupowej kilkadziesiąt samochodów elektrycznych

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zamawia w grupie zakupowej samochody elektryczne m.in. dla swoich gmin członkowskich, by mogły one zrealizować wymogi ustawy o elektromobilności. Przetarg obejmuje zakup, najem oraz leasing do 71 pojazdów elektrycznych oraz zakup 59 ładowarek. O ogłoszeniu przetargu informował podczas sesji zgromadzenia Metropolii przewodniczący jej zarządu

Elektrofit to najtańszy sposób na elekromobilność

- Wodór jest paliwem bardzo drogim, bo kilogram kosztuje ok. 8 - 10 euro, a pojazd zasilany wodorem jest 3,5 krotnie droższy od pojazdu na olej napędowy – mówi w rozmowie z portalem netTG.pl Gospodarka i Ludzie ZBIGNIEW WYSZOGRODZKI, ekspert ds. energetyki i mobilności miejskiej Business Centre Club. Polskie miejskie przedsiębiorstwa komunikacyjne kupują autobusy elektryczne, na gaz , a

Na koniec kwietnia ponad 46,5 tys. zarejestrowanych aut elektrycznych

Na koniec kwietnia w Polsce zarejestrowano łącznie 46 552 osobowe i użytkowe samochody z napędem elektrycznym, czyli o 44 proc. więcej niż w ub.r. - wynika z opublikowanego w poniedziałek Licznika elektromobilności. W kwietniu br. uruchomiono 53 nowych stacji ładowania. Według danych z końca kwietnia 2022 r., po polskich drogach jeździło łącznie 46 552 samochody z napędem

1651557629 kamper

Polak na majówkę jedzie kamperem

Popularność kamperów dynamicznie rośnie również po pandemii - wskazują eksperci. Szacują, że w tym roku przybędzie w Polsce nawet 8 tys. domów na kółkach, zwracają jednak uwagę, że za wzrostem popularności kamperów, nie nadąża w Polsce budowa infrastruktury kempingowej. Zdaniem Dariusza Balcerzyka z Instytutu Samar, do nagłego wzrostu popularności kamperów w ostatnich

Rośnie liczba aut elektrycznych w Polsce

- Na koniec lutego w Polsce było w użytkowaniu 42 711 osobowych samochodów z- napędem elektrycznym. Od początku br. ich liczba zwiększyła się o 3177 sztuk, przybyło o 71 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2021 r. - mówi w rozmowie z portalem netTG.pl Gospodarka i Ludzie JAN WIŚNIEWSKI, dyrektor Centrum Badań i Analiz w Polskim Stowarzyszeniu Paliw Alternatywnych (PSPA). Czy