media

Lista artykułów

W Górniczej o jubileuszu nadzoru i dopłatach do węgla

Już od 100 lat stoi na straży górniczych przepisów i racjonalnego zarządzania surowcami. Taki szczególny jubileuszu obchodzi Wyższy Urząd Górniczy i właśnie jemu poświęcamy znaczną cześć nowego wydania Górniczej, która do naszych Czytelników trafi już w czwartek, 23 czerwca. Z tej okazji w tym wydaniu znajdzie się specjalny jubileuszowy dodatek, w którym zamieściliśmy

W Górniczej o tym, skąd i za ile wziąć węgiel

Węgla brakuje, a jego ceny mocno poszybowały w górę. Lukę po rosyjskim węglu ma zapełnić surowiec importowany drogą morską, a rząd ma wesprzeć sprzedawców, którzy będą oferować węgiel po akceptowalnej cenie. O tym wszystkim piszemy w najnowszym numerze Górniczej, który ukaże się w czwartek, 9 czerwca. Tematowi braku węgla jest poświęcony jeden z tekstów otwarcia, gdzie

W Górniczej o sile natury i węglowym resorcie

Komisja, która zbada okoliczności katastrofy w ruchu Zofiówka rozpoczęła już pracę. Jej pierwszemu posiedzeniu poświęcamy nowy numer „Górniczej”, który do rąk Czytelników trafi w czwartek, 18 maja. O pracach ekspertów pisze red. Aldona Miorczyk -Cichy. Ponadto przedstawiamy postulat powołania resortu, który zajmie się górnictwem i transformacją energetyczną. Takie

W Górniczej o bezpieczeństwie i wizerunku górników

W najnowszy numerze Górniczej, który ukaże się w czwartek 12 maja, piszemy m.in. o tym, jakie zawody są poważane przez Polaków. Okazuje się, że górnicy nie mają się czego wstydzić. Wracamy również do tematów związanych zagrożeń i bezpieczeństwem, które znów są gorąco dyskutowane po dwóch niedawnych tragicznych katastrofach górniczych. Temat jedynkowy poświęcamy

1649840408 tgnr15

W Górniczej świątecznie i o węglu

Choć wszyscy odliczają już czas do świąt, to w mijającym tygodniu odbyła się jedna z najważniejszych konferencji górniczych - Szkoła Eksploatacji Podziemnej w Krakowie. W najnowszy numerze Górniczej, który ukaże się w czwartek 14 kwietnia, skupiamy się na wydarzeniach i debatach, które miały miejsce podczas XXXI SEP. Nie zabraknie też najnowszych wieści z kopalń oraz tematów

W Górniczej o zakazie importu węgla

W najnowszy numerze Górniczej, który ukaże się w czwartek 31 marca, głównym tematem są „energetyczne” następstwa wojny w Ukrainie. Piszemy m.in. o zakazie importu rosyjskiego węgla i rewizji unijnej polityki klimatyczno-energetycznej. Otwarciowym tematem jest apel związkowców, którzy podkreślają, że sytuacja związana z wybuchem wojny wymaga niezwłocznych i radykalnych decyzji

W Górniczej o węglu w huku bomb, pomocy i Akademii Bezpieczeństwa

Sygnatariusze umowy społecznej dla górnictwa zebrali się po raz pierwszy od chwili rosyjskiej napaści na Ukrainę. O tym, co ustaliły strona rządowa i społeczna na spotkaniu w Katowicach, informujemy w nowym numerze „Górniczej”, który do rąk naszych Czytelników oddamy w czwartek, 24 marca. Przypominamy także o naszej inicjatywie, czyli o Akademii Bezpieczeństwa Wydawnictwa

W Górniczej o kulisach dramatycznej akcji ratowniczej

W czwartek (24 lutego) ukaże nowe wydanie Górniczej. W tym numerze relacjonujemy szczególną i niezwykle emocjonalną uroczystość, kóra miała miejsce w Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu - ocalony górnik ruchu Bielszowice spotkał się z ratownikami, którzy uratowali mu życie. Jest proza życia, czyli szczegóły zakończonych właśnie negocjacji płacowych w Polskiej