media

Lista artykułów

W Górniczej o pomocy dla branży i wodorze

Nowelizacja ustawy górniczej, która umożliwia budżetowe wsparcie dla kopalń to główny temat najnowszego numeru „Górniczej”, który ukaże się w czwartek, 3 lutego. Sejm odrzucił senackie weto (27 stycznia), a następnie prezydent Andrzej Duda podpisał (2 lutego) nowelizację ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego. To oznacza, że w lutym zostanie uruchomiona pomoc

W Górniczej o ważnych rozmowach i szansach na porozumienie

Spotkaniu sygnatariuszy umowy społecznej w Warszawie oraz jak wydaje się coraz bliższemu zakończeniu polsko-czeskiego sporu ws. kopalni Turów poświęcamy pierwszą stronę „Górniczej”, którą do rąk naszych Czytelników oddamy w czwartek, 27 stycznia. Przebieg spotkania w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie komentują na naszych łamach lider

W Górniczej o rozmowach kluczowych dla umowy społecznej

Rozmowy - ten temat zdominuje najbliższy wydanie Górniczej, które do rąk Czytelników oddamy w czwartek, 20 stycznia. Będzie w nim o rozmowach, które dopiero się odbędą i o tych, które już się zakończyły. Te pierwsze już w poniedziałek, 24 stycznia, w Warszawie. Będą one dotyczyć umowy społecznej, a w zasadzie braku jej realizacji. To zarzuciła rządowi strona społeczna,

Śląsko-dąbrowska Solidarność w obronie fotoreportera

Śląsko-dąbrowska Solidarność stanęła w obronie zwolnionego z pracy fotoreportera katowickiego oddziału Polskiej Agencji Prasowej Andrzeja Grygiela. Prezydium Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność skierowało list do prezesa zarządu PAP, w którym domaga się przywrócenia fotoreportera do pracy i zawarcia z nim stałej umowy o pracę. Jego pełną treść

1609848796 elektrownia pixabay 01

Atom może być zieloną inwestycją

Bruksela może pozwolić na finansowanie energetyki jądrowej i gazowej ze środków publicznych. To ukłon w stronę Polski i krajów naszego regionu - pisze we wtorek Rzeczpospolita. Gazeta przypomina, że kraje Europy Środkowo-Wschodniej chcą oprzeć transformację energetyczną na dwóch źródłach: atomie i gazie. Propozycje Komisji Europejskiej to dobra wiadomość dla Polski. Oznaczają

W Górniczej o urlopach i odprawach

Urlopy i odprawy to temat, który elektryzuje górników zatrudnionych w sektorze węgla kamiennego. Jemu także poświęcamy nowy numer Górniczej, który do rąk Czytelników trafi w czwartek, 4 listopada. Jak się okazuje chętnych na skorzystanie z tych rozwiązań jest trzy raz więcej niż miejsc. Więcej o tym w materiale red. Aldony Minorczyk-Cichy, który otworzy najnowszy numer

W Górniczej o bezpiecznej Sośnicy i kopalni rosnącej wszerz

Zbliża się czwartek, a z nim kolejny numer Górniczej. W najnowszym wydaniu podsumowujemy m.in. konferencję KOMTECH, na której sporo uwagi poświęcono przyszłości pogórniczych terenów w kontekście transformacji energetycznej. Szeroko omawiano na niej koncepcje wykorzystanie górniczych szybów, jako magazynów energii. Informujemy także o zmianach w rządzie, które mają przełożenie

W Górniczej o transformacji i pożarze, który zagrażał kopalni

Transformacja energetyczna to termin, który już od kilku lat jest odmieniany przez wszystkie przypadki. Nadchodzi jednak czas decyzji o tym, jak ten proces ma wyglądać. O tym była mowa w Katowicach w czasie forum dedykowanego regionom górniczym. Wydarzenie to relacjonujemy w nowym numerze Górniczej, który do rąk Czytelników trafi w czwartek, 16 września. W znim znajdzie się także