media

Lista artykułów

Minister z Bangladeszu zobaczył kopalnię

Przez cały 2024 rok świętujemy 30-lecie założenia „Trybuny Górniczej”. Naszym Czytelnikom przypominamy najciekawsze fragmenty tekstów, które w tygodniku ukazywały się dokładnie 30 lat temu. Zapraszamy do lektury! 4 sierpnia 1994 r. ukazał się 9. numer „Trybuny Górniczej”. Pierwszą stronę gazety prawie w całości poświęciliśmy wizytom ważnych gości. „Licz na

W Górniczej o ostatniej prostej Bobrka i zwolnieniach grupowych

Wybiorą, co się da wybrać – tekst pod takim tytułem otwiera najnowsze wydanie Górniczej, które do rąk Czytelników oddamy w piątek, 2 sierpnia. W materiale tym red. Jacek Madeja opisuje sytuację bytomskiej kopalni Bobrek, która zakończy wydobycie z końcem 2025 r. Ponadto na pierwszej stronie o planowanych zwolnieniach grupowych w Polskiej Grupie Górniczej i związkowym wezwaniu do

W Górniczej o nowych kompetencjach resortu i nachylonej ścianie

Ministerstwo Przemysłu rośnie w siłę, a dokładnie w kompetencje – właśnie tym tematem otwieramy najnowsze wydanie „Górniczej”, które do rąk Czytelników oddamy już w piątek, 12 lipca. Z tekstu red. Jacka Madei można dowiedzieć się, że od 1 lipca  do Ministerstwa Przemysłu z Ministerstwa Klimatu i Środowiska w całości przeszły: Departament Energii Jądrowej oraz

Za kilka lat zostanie kilka kopalń? „MP nie dostało tego projektu”

Jak poinformował portal Wysokie Napięcie projekt aktualizacji Krajowego Planu dla Energii i Klimatu (KPEiK), który przygotowuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska, przewiduje bardzo szybkie odejście od węgla. Do tych doniesień odniosło się Ministerstwo Przemysłu. - W nawiązaniu do pojawiających się publikacji, informujemy, że Ministerstwo Przemysłu nie prowadziło konsultacji z

W Górniczej o tym, dlaczego kopalnia zostanie wcześniej zlikwidowana

W piątek, 5 lipca, ukazuje się nowe wydanie Trybuny Górniczej. W numerze piszemy m.in. o tym, dlaczego bytomska kopalnia Bobrek zostanie wcześniej zlikwidowana. Kopalnia Bobrek w Bytomiu zostanie zamknięta do końca 2025 r., czyli o 15 lat wcześniej, niż założono w umowie społecznej dla górnictwa. Jak orzekł Wyższy Urząd Górniczy, bezpieczne fedrowanie nie jest dalej możliwe po

1714372756 mistrz jastrzebski wegiel

Klub wspierany przez węglową spółkę na czele prestiżowego zestawienia

Jastrzębski Węgiel (czyli tegoroczni mistrzowie Polski, od lat wspierani przez Jastrzębską Spółkę Węglową) został uznany przez magazyn  „Forbes” za najbardziej medialny klub siatkarski w kraju. W pierwszej piątce zestawienia znalazła się jeszcze jedna ekipa, która jest wspierana przez górniczą spółkę. Jest nią drużyna Bogdanka Luk Lublin. Magazyn Forbes wraz z firmą

W Górniczej o tym, czy kopalnie zostaną wcześniej zamknięte

W piątek, 21 czerwca, ukaże się nowe wydanie Trybuny Górniczej. W numerze piszemy m.in. o tym, jak planowane zaostrzenie jakościowych norm węgla może wpłynąć na przyszłość polskich kopalń. Plany dotyczące zaostrzenia norm jakości węgla elektryzują branżę węglową od kilku tygodni. O sprawie piszemy w tekście czołówkowym pt. „Normy uderzą w kopalnie”. Jak argumentują

1718197791 tgnr23

W Górniczej o wyborach, Jankowicach i pylicy

Już w najbliższy piątek, 14 czerwca, do rąk Czytelników trafi najnowsze wydanie „Górniczej”. Przeczytają Państwo w naszym tygodniku m.in. o tym jak głosowaliśmy w wyborach do Europarlamentu, na czym oszczędzają grube miliony w ruchu Jankowice i co nam grozi, jeśli na zwolnieniu lekarskim wybieramy się na wczasy, albo robimy remont mieszkania. Wyborczy maraton za nami. Od